شوا شل ژاپن برای تمدید قرارداد نفتی خود با ایران منتظر تصمیم توکیو است

به گزارش وبلاگ آرمان، خبرنگاران : شرکت شوا شل ژاپن با اشاره به سرانجام یافتن زمان قرارداد نفتی این کشور با ایران در آوریل 2013 گفت برای معین حجم قرارداد جدید خود منتظر دستورالعمل توکیو است.

شوا شل ژاپن برای تمدید قرارداد نفتی خود با ایران منتظر تصمیم توکیو است

به گزارش وبلاگ آرمان به نقل از رویترز، رئیس شرکت ژاپنی شوا شل اعلام کرد برای تصمیم گیری در مورد حجم نفتی که این شرکت باید سال آینده از ایران خریداری کند و تمدید قرارداد نفتی با این کشور منتظر دریافت رهکردهای توکیو است.

قرارداد کنونی خرید نفت این شرکت از ایران آوریل 2013 سرانجام می یابد.

جان آرای، که در حاشیه یک کنفرانس خبری سخن می گفت افزود: اگر ژاپن و آمریکا در مورد لزوم شدیدتر شدن تحریم ها به توافق برسند ما انتظار کاهش در حجم خرید نفت از ایران را خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: این که ما واردات نفت از ایران را کاهش دهیم یا نه به مذاکرات ژاپن و آمریکا بستگی دارد.

شرکت شوا شل که شل فرانسه 35 درصد و آرامکوی عربستان 15 درصد سهام آن را در دست دارند بر اساس قرارداد کنونی خود 60 تا 70 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد می کند. این رقم در قرارداد سال قبل از آن 100 هزار بشکه در روز تعیین شده بود.

رئیس این شرکت در ادامه گفت: اگر مقرر شود که واردات نفت از ایران تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یابد این مسئله هیچ اثری بر ما نخواهد داشت.

وی افزود شرکت متبوع وی صرف نظر از این که تصمیم دولت چه باشد حاضر است به آن عمل کند.

بر اساس این گزارش ژاپن در سال گذشته میلادی روزانه 189 هزار بشکه نفت از ایران وارد کرد که این رقم نسبت به سال قبل از آن 39.5 درصد کاهش داشته است.

دولت آمریکا از اواسط سال 2012 قانون تحریم نفتی ایران را به اجرا گذاشته اما در دوره های شش ماهه خریداران نفت ایران را از این قانون معاف کرده است. کاهش خرید نفت ایران شرط برخورداری کشورها از معافیت تعیین شده است.

منبع: تسنیم

به "شوا شل ژاپن برای تمدید قرارداد نفتی خود با ایران منتظر تصمیم توکیو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوا شل ژاپن برای تمدید قرارداد نفتی خود با ایران منتظر تصمیم توکیو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید