فرهنگ و هنر

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی: تاریخ دسترسی به دو سایت مورد نظر هسته ای در ایران را افشاء نمی کنیم؛ محرمانه است

رافائل گروسی در پاسخ به این پرسش که تاریخ مورد توافق برای دسترسی به دو سایت مورد نظر آژانس چه زمانی است، گفت: ما معمولا تاریخ دقیق را افشا نمی کنیم، چراکه بخشی از اطلاعات پادمانی محرمانه است.

21 مهر 1399

ماکرونبه دلیل رفتار ناشایست با میشل عون مورد انتقاد قرار گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی صباح، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در جریان سفر خود به بیروت پس از انفجار روز سه شنبه در بندر این شهر، در جایی از میشل عون همتای لبنانی خود خواست تا عقب تر بایستد.

9 مهر 1399

حقوقدان بین الملل: اشتباه سلاح های شیمیایی را درباره تحریم دوباره مرتکب نشویم

رضا نصری حقوقدان بین الملل با انتشار رشته توئیت هایی به مصونیت مقامات آمریکایی و اروپایی در مقابل جنایات هایی که کرده اند اشاره داشت.

7 مهر 1399

خبرنگاران یار مهربان، مونس تنهایی بچه ها گنبدی در شرایط کرونایی

گنبدکاووس - خبرنگاران - شیوع کرونا در کشور و تاکید بر خانه نشینی برای قطع زنجیره ابتلا به این بیماری، باعث رونق بیشتر کتابخوانی در میان بچه ها و نوجوانان گنبدی شده بطوری که جمع بندی نظرات کتابفروشی های این شهرستان بیانگر افزایش 50 درصدی خرید کتاب توسط...

3 مهر 1399

انواع حشرات خانگی و بهترین راه های دفع حشرات

بر اساس یک مطالعه که در نشریه بیولوژی و پزشکی PeerJ به چاپ رسیده است، نشان می دهد که به طور متوسط در خانه های آمریکایی حدود 100 گونه مختلف از بندپایان ساکن هستند. دسته بندپایان تقریباً همه نوع حشره را که می توانید به آن فکر کنید، از عنکبوت ها و سوسک ها گرفته...

27 شهریور 1399

حضور سرمایه گذاران گردشگری را به محور توسعه استان اردبیل تبدیل کرده است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: حضور سرمایه گذاران و فعالیت آن ها در سطح استان گردشگری را به یکی از محورهای توسعه استان اردبیل تبدیل کرده است.

24 شهریور 1399

پخش مستند عینکی خوش قلب در شبکه پنج

مستند داستانی عینکی خوش قلب به کارگردانی سیدمحسن میرحسینی از شبکه پنج پخش می گردد.

21 شهریور 1399

آتش سوزی مهیب در یک کارخانه مواد شیمیایی در آمریکا

منابع خبری بامداد شنبه از وقوع آتش سوزی در یک کارخانه مواد شیمیایی در آمریکا خبر داده اند.

21 شهریور 1399

مفهوم درماندگی آموخته شده، چطور می تواند ایستایی و ناامیدی دوره کرونا و رکود مالی در ایران را توجیه کند؟ آزمایش مارتین سلیگمن

شاید نیت و غرض اولیه بسیاری از تحقیق ها و آزمایش های روانشناسی، آنالیز و تبیین مسائل فردی باشد، منتها با اغماض هایی می توان آنها را به جامعه تعمیم داد.

12 شهریور 1399

نگاهی ویژه بر شرق شناسی و نقدها واردشده بر آن

به گزارش خبرنگاران، سومین شماره مجله گاهِ نقد، به آنالیز و تحلیل تاریخ ایران باستان در فضای نشر کشور می پردازد و به واکاوی فرایند پملاقاتشدن کشفیات باستان شناسی و شرق شناسی و بازتاب یافته های آن ها در کتاب های تاریخ می پردازد. از این روی مهم ترین و معتبرترین...

12 شهریور 1399

تیراندازی در یک باشگاه شبانه آمریکا، 2 نفر کشته شدند 8 تن زخمی

پلیس ایالت کارولینای جنوبی در آمریکا گفت: در تیراندازی در یک باشگاه شبانه در شهر گرینویل، دستکم 2 تن جان خود را از دست داده و هشت تن دیگر زخمی شده اند که حال نیمی از آنان وخیم است.

10 شهریور 1399

اعطای یک میلیارد ریال تسهیلات به طرح های مشاغل خانگی صنایع دستی زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از اعطای یک میلیارد ریال تسهیلات به طرح های مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی در این استان خبر داد.

10 شهریور 1399

برگزاری تورهای آشناسازی گامی در دوران هم زیستی گردشگری با کرونا

به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمد قاسمی با بیان این خبر گفت: در اجرای منویات وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبنی بر ترویج گردشگری داخلی در همزیستی با کرونا با هدف ایجاد نشاط اجتماعی از یک سو...

9 شهریور 1399

درخواست سئول و واشنگتن از پیونگ یانگ برای اجرای تعهدات خلع سلاح

کره جنوبی و آمریکا، کره شمالی را ترغیب کردند تعهدات خلع سلاح خود را که در مذاکرات گذشته به آن ها پایبند شده، به اجرا بگذارد و تأکید کردند که این دو متحد، به سیاستی که دست یابی به خلع سلاح هسته ای کره شمالی را هدف قرار داده، اصرار خواهند ورزید.

2 شهریور 1399

آقایان جذاب و مورد علاقه ی خانم ها، این شکلی اند!

خبرنگاران: حتما به اهمیت اولین ملاقات اعتقاد دارید. اولین قرار ملاقات می تواند ادامه یافتن یا نیافتن یک رابطه را مشخص کند، بنابراین مهم است که نکاتی را در این رابطه بدانید.

31 مرداد 1399

گردشگری با سرعت مناسب به شرایط قبل از کرونا بازمی شود، کوشش برای بازگشایی مرزها از تیرماه

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با اقدامات و برنامه ریزی هایی که اجرا شده، گردشگری با سرعت مناسب به شرایط قبل از کرونا بازمی شود.

25 مرداد 1399

استفاده از هوش مصنوعی برای تبدیل پرتره های نقاشی مشهوری مانند مونالیزا به چهره واقعی احتمالی سوژه نقاشی

قبلا هم در خبرنگاران برایتان در خصوص کارهای جالب دنیس شیرایف نوشته بودم. او تا حالا بیشتر بر روی ویدئوهای قدیمی متمرکز بود و آنها را با ویدئوهایی که نویز و به اصطلاح آرتیفکت کمتری داشته باشند و حتی نرخ نمایش فریم بر ثانیه آنها مشابه فیلم های کنونی باشد،...

24 مرداد 1399

نگاهی به نسخه های نفیس درباره عبدالعظیم حسنی (ع) در گنجینه رضوی

به گزارش خبرنگاران ، امروز یکشنبه 15 شوال 1441 هجری قمری مصادف است با سالروز وفات عبدالعظیم حسنی و به همین مناسبت در مطلب زیر نگاهی انداخته ایم به کم و کیف نسخه های نفیس خطی و چاپ سنگی که در گنجینه رضوی نگهداری می شوند.

22 مرداد 1399

جدال اکبر طبری و نماینده دادستان در دادگاه؛ قبول ندارم و تکذیب می کنم!

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه و متهمان دیگر این پرونده، صبح امروز به ریاست قاضی بابایی در شعبه 5 دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار گردید.

22 مرداد 1399

خبرنگاران 100 هکتار زمین برای طراحی سایت پارک علم و فناوری استان اردبیل اختصاص یافت

اردبیل- خبرنگاران- استاندار اردبیل از اختصاص 100 هکتار زمین برای طراحی سایت پارک علم و فناوری استان اطلاع داد.

8 مرداد 1399
تعداد: (61)