قطاری که 600 کیلومتر برساعت حرکت می نماید

به گزارش وبلاگ آرمان، قطار سریع السیر maglev چین با سرعت 600 کیلومتر بر ساعت آزمایش شد.

قطاری که 600 کیلومتر برساعت حرکت می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آرمان به نقل از سی جی تی ان، قطار سریع السیر maglev چین به طور موفقیت آمیز آزمایش شد و سرعت آن به 600 کیلومتر برساعت رسید.

این آزمایش روز یکشنبه روی یک خط ماگلو در شانگهای صورت گرفت و نشانگر دستیابی به موفقیت مهم در تحقیقات و توسعه ماگلو با سرعت بالا در این کشور بود.

توسعه سیستم حمل و نقل ماگلو با سرعت 600 کیلومتر در ساعت یک پروژه کلیدی در برنامه حمل و نقل ریلی پیشرفته چین است که توسط وزارت علوم و فناوری شروع شده است.

فراوری نمونه اولیه ای از قطار maglev در ماه می 2019 در شهر کوینگدائو چین شروع شد؛ تیم پروژه با مسئولیت بخش فنی CRRC چینگدائو دارای بیش از 30 شرکت، دانشگاه و پژوهشگاه متخصص است. آنها طی چهار سال گذشته از فناوری های جدیدی بهره گرفته اند.

دینگ سانسان، رئیس تیم تحقیق و توسعه و معاون مهندس ارشد CRRC چینگدائو گفت: طی آزمایش چند شرط، وسیله نقلیه راهنمایی تعلیق پایدار و حالت عملکرد صدا را نشان داد. همه شاخص های اصلی فنی شرایط و انتظارات طراحی را برآورده کردند.

پیش بینی می گردد سیستم نمونه اولیه ماگلو با سرعت بالا تا انتها سال 2020 مورد استفاده قرار بگیرد.

قطار ماگلو با سرعت 600 کیلومتر در ساعت می تواند شکاف بین خدمات ریلی و تفاوت آن با خدمات هوایی را پر کند و به ایجاد یک شبکه حمل و نقل معقول تر، کارآمدتر و انعطاف پذیرتر برای تأمین نیازهای سفر گروه های مختلف یاری کند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "قطاری که 600 کیلومتر برساعت حرکت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطاری که 600 کیلومتر برساعت حرکت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید