جزئیات نامه تعدادی از نمایندگان مجلس آمریکا درباره تجدیدنظر در تحریم ها علیه ایران

به گزارش وبلاگ آرمان، ایلنا نوشت: تعدادی از نمایندگان آمریکا با ارسال نامه ای به وزیر خزانه داری آمریکا خواستار تجدیدنظر در تحریم های آمریکا شدند.

جزئیات نامه تعدادی از نمایندگان مجلس آمریکا درباره تجدیدنظر در تحریم ها علیه ایران

به گزارش پایگاه اینترنتی مجلس نمایندگان آمریکا، تعدادی از نمایندگان مجلس آمریکا با انتشار نامه ای، به استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا نسبت به اثرات تحریم های آمریکا بر زندگی مردم عادی انتقاد کردند و خواستار تجدیدنظر در تحریم های آمریکا علیه ایران شدند.

در بخشی از این نامه آمده است:

وزیر خزانه داری عزیز

ما نگرانی خود را درباره اثرات تحریم ها بر کمبود دارو در ایران به خصوص در خصوص بیماران سرطانی و دیگر بیماری های پیشرفته و مهم بیان می کنیم. استراتژی فشار حداکثری هدفش ضربه زدن به حاکمیت ایران و آسیب به اقتصاد آنها است اما در حال بر جای گذاشتن تاثیرات جمعی بر شهروندان عادی ایران است.

در حالیکه دولت بیان نموده است که اقلام انسان محبت آمیز مانند دارو از تحریم ها معاف هستند، اما ما گزارش هایی را دریافت می کنیم که خلاف این موضوع را نشان می دهد و این مسأله ما را نگران نموده است. ماهیت گسترده این تحریم ها و تحریم بانک مرکزی به تحت تاثیر قرار نگرفتن تجارت بشرمحبت آمیز توسط تحریم ها آسیب وارد می نماید.

بانک ها و شرکت های دارویی خارجی از ترس مجازات و تنبیه یا اعمال تحریم های ثانویه علیه آنها توسط وزارت خزانه داری آمریکا از تجارت با ایران منصرف می شوند. تحریم های آمریکا سبب کمبود دارو و تجهیزات پزشکی شده و معالجه و داروهای حیاتی را از دسترس مردم ایران خارج نموده است.

استراتژی جنگ مالی علیه ایران اثرات وحشتناکی روی اقشار آسیب پذیر دارد. ده ها هزار بیمار هموفیلی، اچ آی وی (ایدز)، صرع یا سرطان به طور خاص تحت تاثیر این فشارها قرار گرفته اند. تحریم ها روی این بیماران که داروها و درمانشان به شدت به واردات وابسته است، تاثیرات مخربی بر جای می گذارد.

شدیدا از دولت آمریکا می خواهیم در خصوص تحریم های خود علیه ایران آنالیز داشته باشند و باید اصلاحات و تعدیل هایی در این تحریم ها بر اساس قوانین بین المللی انجام دهند. باید از حق مردم در زمینه درمان و سلامت حفاظت گردد. اکنون تحریم های دولت در تضاد با حمایت از حقوق بشر مردم ایران و دموکراسی و آزادی است. باید اینکه ایرانی ها از حق اولیه حقوق بشری شان برای دسترسی به داروهای با قیمت مناسب، برخوردارند برای دولت یک اولویت اساسی باشد.

23311

منبع: خبرآنلاین

به "جزئیات نامه تعدادی از نمایندگان مجلس آمریکا درباره تجدیدنظر در تحریم ها علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نامه تعدادی از نمایندگان مجلس آمریکا درباره تجدیدنظر در تحریم ها علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید