اعمال قانون 29 هزار راننده متخلف که از تلفن همراه استفاده می کردند

به گزارش وبلاگ آرمان، خبرنگاران/گیلان رئیس پلیس راه گیلان استفاده از تلفن همراه حین رانندگی را یک معضل بزرگ دانست و از اعمال قانون بیش از 29 هزار راننده متخلف به دلیل استفاده از تلفن همراه خبر داد.

اعمال قانون 29 هزار راننده متخلف که از تلفن همراه استفاده می کردند

سرهنگ حسین محمدپور در گفت وگو با وبلاگ آرمان، با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس آمارهای موجود، مکالمه با تلفن همراه یکی از شایع ترین عوامل بروز تصادفات ناگوار، تلخ و شدید عنوان شده است، گاهی عدم تمرکز راننده به علت به صدا در آمدن زنگ تلفن همراه موجب انحراف خودرو و تصادفات و سوانح یا واژگونی ناشی از آن می شود.

وی افزود: نکته جالب توجه این است که افزایش احتمال تصادف فقط در زمان صحبت کردن نیست، بلکه از شروع مکالمه تا حداقل 10 دقیقه پس از خاتمه مکالمه، احتمال افزایش تصادف وجود دارد.

رئیس پلیس راه استان شرح داد: استفاده از تلفن همراه هماهنگی برنامه های روزمره را بسیار آسان کرده است اما استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی منجربه کاهش توجه راننده و افزایش تعداد تصادفات شده که کشته و مجروح شدن افراد در تصادفات هزینه های زیادی بر جامعه تحمیل می شود.

این مقام انتظامی استفاده از تلفن همراه حین رانندگی را یکی از مصادیق عدم توجه به جلو راننده عنوان کرد و گفت: این کار باعث بروز حوادث ناگواری همچون برخورد با خودروی جلویی و یا برخورد با شی ثابت در جاده، انحراف به چپ و یا خروج از جاده و واژگونی آن می شود چراکه فردی که در حال صحبت کردن یا ارسال پیامک از طریق تلفن همراه است نمی تواند تمام حواس خود را به راه معطوف کند و به همین دلیل کنترل خودرو از دستش خارج و باعث بروز خسارت جبران ناپذیر می شود.

وی با بیان اینکه در هفت ماهه نخست سال جاری بیش از 29 هزار راننده به علت استفاده از تلفن همراه توسط عوامل پلیس راه اعمال قانون شده اند، ادامه داد: جای تاسف است که در بسیاری از این موارد تصادف و اصابت خودرو به اشیاء، عابران پیاده و یا خودروهای دیگر زمانی رخ می دهد که این موانع آشکارا قابل رویت و به طور کامل در میدان دید راننده قرار دارند.

سرهنگ محمدپور به رانندگان توصیه کرد: هشدارهای پلیس را جدی بگیرید و تلفن همراه خود را در زمان رانندگی خاموش کرده و به ندای این همراه ناپسند حین رانندگی بی توجه باشید. فراموش نکنید که سلامت و حفظ جان شما و سایر سرنشینان خودروی شما، حتی عابران بی گناه که در مسیرتان در حرکت هستند، همچنین سایر رانندگان قانونمند عبوری، بر همه مسائل جانبی ارجح است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعمال قانون 29 هزار راننده متخلف که از تلفن همراه استفاده می کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال قانون 29 هزار راننده متخلف که از تلفن همراه استفاده می کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید