ارتش امریکا برای بدترین سناریوها آماده باش داد

به گزارش وبلاگ آرمان، ایسنا نوشت: ارتش آمریکا در حال آماده سازی برای بدترین شرایط در پی شیوع ویروس کرونا در کشور است از جمله اینکه در نبود رئیس جمهور، رهبری فرماندهی شمالی زمام امور را به دست بگیرد.

ارتش امریکا برای بدترین سناریوها آماده باش داد

مجله نیوزویک نوشت، ارتش آمریکا برای بدترین سناریوهایی که ممکن است این کشور به دلیل انتشار کرونا یا انتشار خشونت گسترده یا فوت سیاست مداران ارشد با آنها روبرو گردد، طرح هایی را وضع نموده است.

به نوشته نیوزویک، فرماندهان ارتش سه هفته پیش دستورات وضع طرح های جایگزین در صورت ناتوان شدن سیاست مداران یا بروز شرایطی برای اعمال اقدامات فوق العاده را دریافت کردند.

این روزنامه نوشت، طبق این طرح ها اگر کرونا رهبری عالی سیاسی را در واشنگتن نشانه رود، رهبر فرماندهی شمالی آمریکا راهنمایی این کشور را بر عهده خواهد گرفت.

نیوزویک به نقل از یک منبع نظامی نوشت، طرح های نظامی فوق العاده همواره برای مقابله با حملات خارجی وجود داشت. در سناریو حمله به شهری یا منطقه ای اقدامات مشخصی طراحی شده است اما تأثیر کرونا ویروس همه کشور را تحت الشعاع قرار می دهد و آمریکا در حال حاضر در وضعیتی بی سابقه قرار گرفته است.

همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه به وزرای دفاع و امنیت داخلی کشور دستور داد نیروهای ذخیره ارتش و گارد ساحلی را برای مقابله با کرونا به خدمت بگیرند.

در آمریکا تا به امروز 121 هزار و 176 تن به ویروس کرونا مبتلا شدند که 2 هزار و 50 تن از آنها جان باختند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "ارتش امریکا برای بدترین سناریوها آماده باش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش امریکا برای بدترین سناریوها آماده باش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید