ادبیات

نگاهی ویژه بر شرق شناسی و نقدها واردشده بر آن

به گزارش خبرنگاران، سومین شماره مجله گاهِ نقد، به آنالیز و تحلیل تاریخ ایران باستان در فضای نشر کشور می پردازد و به واکاوی فرایند پملاقاتشدن کشفیات باستان شناسی و شرق شناسی و بازتاب یافته های آن ها در کتاب های تاریخ می پردازد. از این روی مهم ترین و معتبرترین...

12 شهریور 1399

درخواست سئول و واشنگتن از پیونگ یانگ برای اجرای تعهدات خلع سلاح

کره جنوبی و آمریکا، کره شمالی را ترغیب کردند تعهدات خلع سلاح خود را که در مذاکرات گذشته به آن ها پایبند شده، به اجرا بگذارد و تأکید کردند که این دو متحد، به سیاستی که دست یابی به خلع سلاح هسته ای کره شمالی را هدف قرار داده، اصرار خواهند ورزید.

2 شهریور 1399

پارک جمشیدیه، بهترین انتخاب برای تفریح تهرانی ها!

پارک جمشیدیه | Jamshidiyeh Parkاگر ساکن تهران هستید و عاشق طبیعت هستید و این روزها هم زیاد وقت نمی کنید که به خارج از تهران بروید اما دلتان پر می کشد و می خواهد که کمی از هیاهوی شهر دل بکنید، بهترین پیشنهاد تند و سریع ما به شما رفتن به پارک جمشیدیه تهران است. این...

24 خرداد 1399

معرفی رمان برای زمان قرنطینه؛ بلندی های بادگیر از امیلی برونته

کتاب بلندی های بادگیر نخستین و تنها رمان امیلی جین برونته بوده که از آن با عنوان عاشقانه ترین داستان ادبیات انگلستان یاد می گردد.

15 خرداد 1399

امام زمان (عج) کجا زندگی می کنند؟، سرداب کجاست؟

امام عصر فرزند امام حسن عسکری(ع) که در سال 255متولد گشته، از این عالم به عالم هورقلیا ارتقاء یافته و هروقت، نوع انسانیت به سن بلوغ رسید و کدورات این عالم را رها کرد و استعداد ملاقات و مشاهدۀ امام عصر را پیدا کرد، آن حضرت را مشاهده خواهد نمود.

8 خرداد 1399

برگزاری عصر شعر مجازی

به مناسبت نیمه شعبان عصر شعر مجازی مضطر برگزار می گردد

8 خرداد 1399

نگاهی به افتخارات رونالدینیو به مناسبت 40 سالگی

رونالدینیو ستاره اسبق تیم ملی فوتبال برزیل و باشگاه بارسلونا امروز 40 ساله شد.

20 اردیبهشت 1399

مثل خواب دم صبح مخاطب را غافل گیر می نماید

کتاب مثل خواب دم صبح داستان زندگی جانبازی را روایت می نماید که پس از مجروحیت، علائم حیاتی خود را از دست داد. پرسنل بیمارستان او را در سردخانه قرار دادند، اما اتفاقات جالبی برای این روای رخ می دهد که مبنای نگارش این اثر می گردد.

19 بهمن 1398

چیز هایی که فقط در ژاپن می توان دید!

خبرنگاران: ژاپن را به عنوان سرزمین خورشید تابان می شناسند، اما این کشور را می توان سرزمین توالت های آواز خوان نیز نامید! و یا حتی سرزمینی با چراغ های راهنمای آبی رنگ!

18 آذر 1398

پمپئی، شهری که سنگ شد

شهری که در تاریخ جا ماندشهر باستانی پمپئی که یکی از شهرهای روم باستان محسوب می گردد، در پی بروز فعالیت آتشفشانی فاجعه آمیز قله وززو در سال 79 میلادی (روز نوزدهم اکتبر)، زیر خروارها خاکستر و گدازه دفن شد. با خبرنگاران همراه باشید و با این شهر آشنا شوید:

13 آذر 1398