گردشگری با سرعت مناسب به شرایط قبل از کرونا بازمی شود، کوشش برای بازگشایی مرزها از تیرماه

به گزارش وبلاگ آرمان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با اقدامات و برنامه ریزی هایی که اجرا شده، گردشگری با سرعت مناسب به شرایط قبل از کرونا بازمی شود.

گردشگری با سرعت مناسب به شرایط قبل از کرونا بازمی شود، کوشش برای بازگشایی مرزها از تیرماه

به گزارش خبرنگار وبلاگ آرمان، دکتر علی اصغر مونسان، امروز یکشنبه 25 خرداد 99 در جلسه شورای هماهنگی تشکل های صنعت گردشگری که با حضور جمعی از مدیران این وزارتخانه، معاون گردشگری کشور، مدیران کل معاونت گردشگری، نمایندگانی از بخش خصوصی و مدیران تشکل های حرفه ای صنعت گردشگری در سالن فجر این وزارتخانه برگزار گردید، با بیان این که به دنبال این هستیم تا شرایط برای حضور مجدد گردشگران خارجی در کشور فراهم گردد، اضافه نمود: کوشش می کنیم در صورت امکان از تیرماه مرزها برای ورود گردشگران خارجی به کشور باز گردد.

او در این نشست با قدردانی از همکاری های وزارت بهداشت، ستاد ملی مقابله با کرونا، فعالان صنعت گردشگری و نیز مردم و گردشگران، مطرح کرد: از چند هفته پیش که پروتکل های بهداشتی بازگشایی هتل ها ابلاغ شد و با شروع دو تعطیلی در خردادماه و شروع سفرهای داخلی شاهد همکاری بسیار خوبی از سوی بخش دولتی و خصوصی و نیز گردشگران و مسافران در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی بودیم که شرایط مساعد سفر را فراهم کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه نمود: در حال حاضر تمام بخش های گردشگری غیر از آب درمانی ها خدمات خود را به گردشگران ارائه می دهند و با توجه به این که بسیاری از کشورهای منطقه از ماه آینده فعالیت های خود در حوزه گردشگری خارجی را شروع خواهند کرد، ما نیز سعی می کنیم این موضوع را در دستور کار قرار دهیم و کوشش می کنیم از تیرماه، شاهد حضور گردشگران خارجی باشیم.

او در ادامه با اشاره به گزارش اتحادیه اروپا درباره اقدامات ایران در مورد مقابله با کرونا گفت: خوشبختانه در این گزارش اقدامات ایران مثبت اعلام شده که این خبر خوب برای گردشگری نیز به حساب می آید و می تواند تصویر مناسبی از ایران به گردشگران خارجی ارائه دهد تا آن ها نیز ایران را به عنوان کشوری که آلوده نیست برای سفر انتخاب نمایند.

دکتر مونسان در ادامه گفت: برای تحریک سفر و رونق مجدد صنعت گردشگری نیازمند تدوین و اجرای برنامه ها و رویدادهای کلانی هستیم تا تصویری مناسب از شرایط گردشگری ایران به جهان ارائه دهیم.

او اضافه نمود: به عنوان مثال سفر اینفلوئنسرها به ایران می تواند یک پیغام خوب به جهان درباره شرایط مطلوب بهداشتی در ایران باشد. کما این که تصویری که اکنون در جهان از ایران وجود دارد این است که ما را کشوری پیروز در کنترل و مهار کرونا معرفی نموده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یادآور شد: باید برنامه ریزی های خود را تقویت نموده و علاوه بر آنالیز شرایط بازارهایی که در گذشته در حوزه گردشگری بین المللی وجود داشت، بازارهای جدید را نیز شناسایی کنیم.

ثبت نام 7200 واحد گردشگری برای دریافت تسهیلات حمایتی

ولی تیموری معاون گردشگری کشور نیز در این نشست در سخنانی گفت: برنامه ریزی ها برای بازگشت صنعت گردشگری به شرایط قبل از کرونا شروع شده و به زودی شاهد رونق مجد صنعت گردشگری داخلی و خارجی هستیم.

او اضافه نمود: با شیوع کرونا بخش هایی از صنعت گردشگری دچار آسیب شدند که دولت بسته های حمایتی برای آن ها در نظر گرفت و تا کنون 7200 واحد گردشگری برای دریافت تسهیلات با نرخ 12 درصد ثبت نام نموده اند.

تیموری اعلام کرد: برای بازگشت به دوران قبل از کرونا و رونق مجدد صنعت گردشگری در پساکرونا نیازمند همکاری تمام بخش ها و از جمله تشکل های بخش خصوصی گردشگری و نیز همکاری گردشگران و مسافران در رعایت پروتکل های بهداشتی هسیتم.

در این نشست همچنین تعدادی از نمایندگان و مدیران تشکل های حرفه ای گردشگری نظرات و پیشنهادهای خود را در حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطرح کردند.

منبع: میراث آریا

به "گردشگری با سرعت مناسب به شرایط قبل از کرونا بازمی شود، کوشش برای بازگشایی مرزها از تیرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری با سرعت مناسب به شرایط قبل از کرونا بازمی شود، کوشش برای بازگشایی مرزها از تیرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید