کاهش غلظت آلاینده های هوای تهران طی ساعات پایانی امروز

به گزارش وبلاگ آرمان، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ساعات پایانی امروز (29 مهرماه) با وجود ازدیاد تردد خودروها، افزایش سرعت باد سبب کاهش غلظت آلاینده ها و بهبود نسبی کیفیت هوای پایتخت نسبت به روز گذشته خواهد شد.

کاهش غلظت آلاینده های هوای تهران طی ساعات پایانی امروز

به گزارش خبرنگاران پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در نخستین ساعات امروز (29 مهرماه) با حاکمیت جو آرام و ازدیاد تردد خودروها غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و شاهد برقراری شرایط نامطلوب در اکثر مناطق شهر تهران هستیم.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی و کاهش ابرناکی شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می گردد. در بعضی ساعات بعدازظهر با رشد ابر و گاه بارش پراکنده در بعضی مناطق شهر تهران روبه رو خواهیم شد. در ساعات پایانی امروز (29 مهرماه) با وجود ازدیاد تردد خودروها، افزایش سرعت باد سبب کاهش غلظت آلاینده ها و بهبود نسبی کیفیت هوای پایتخت نسبت به روز گذشته خواهد شد.

با برقراری شرایط جوی آرام در صبح فردا (30 مهرماه) و همزمان با شروع تردد خودروها پیش بینی می گردد که بر غلظت ذرات معلق افزوده گردد و کیفیت هوا در اکثر مناطق در شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار بگیرد. تداوم این شرایط جوی و کاهش سرعت باد در طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می نماید اگرچه در بعضی ساعات شبانگاهی بر سرعت باد افزوده می گردد و احتمال گسیل گرد و خاک در بعضی مناطق مستعد دور از انتظار نخواهد بود.

در اواخر وقت فردا (30 مهرماه) بارش باران همراه با وزش باد نسبتاً شدید سبب کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوای پایتخت خواهد شد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوا میانگین کیفیت هوا طی 24 ساعت گذشته 82 و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون 104 و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش غلظت آلاینده های هوای تهران طی ساعات پایانی امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش غلظت آلاینده های هوای تهران طی ساعات پایانی امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید