چگونه بدانیم شخصی دروغ می گوید؟ ، ویژگی ها و زبان بدن فرد دروغگو

به گزارش وبلاگ آرمان، چگونه بفهمیم فردی دروغ می گوید؟ از کجا فرد دروغگو را تشخیص دهیم؟ روزانه ما با افراد زیادی صحبت می کنیم، برخی از این صحبت ها روزمره هستند و اهمیت بالایی ندارند. اما برخی دیگر بسیار ارزشمندند و تاثیر مستقیم روی زندگی ما دارند. در هر یک از این شرایط برای ما مهم است که شخص مقابل راست بگوید و سر ما کلاه نگذارد.

چگونه بدانیم شخصی دروغ می گوید؟ ، ویژگی ها و زبان بدن فرد دروغگو

به گزارش وبلاگ آرمان به نقل از هاوکن یو، برای تشخیص موردی که فردی در حال دروغ گفتن یا پوشاندن حقیقت است، کار سختی پیش رو ندارد، شما با دانستن چند مورد می توانید تا درصد بالایی تشخیص دهید که آیا شخصی به شما دروغ می گوید یا نه؟

بیشتر بخوانید: چطور بفهمیم کسی به ما دروغ می گوید؟

  • برای شناختن یک فرد دروغگو به ویژگی های زیر دقت کنید:

1- حرکات سر

به حرکات ناگهانی سر فرد مقابل دقت کنید مخصوصا هنگامی که سوالی را به طور مستقیم از او می پرسید به واکنش او توجه ویژه ای داشته باشید.

2- تنفس

هر دروغی واکنش های مخصوص به خود را دارد. به حالت شانه ها و صدای فرد دقت کنید. او شانه را به بالا پرتاب می نماید و صدایش و سخن هایش نامفهوم و لرزان است. هنگامی که شخص دروغ می گوید، بر اثر استرس ضربان قلبش بالا می رود. البته این ویژگی ها در انسان های مضطرب نیز احساس می گردد.

3- تکرار

وقتی شخصی می خواهد شما را متقاعد کند که شما حرف هایش را باور کنید از تکرار استفاده می نماید تا شما توجه خاصی به آن موضوع داشته باشید. این شگرد افراد برای دروغ گفتن است.

4- اطلاعات زیاد

افراد دروغگو سعی می نمایند با بیان اطلاعات زیاد شما را متقاعد نمایند که راست می گویند. این افراد معمولا وقتی که شما از آنها سوال نپرسیده اید، آغاز به سخن گفتن می نمایند.

5- پوشاندن دهان بعد از دروغ

کسی که دروغ می گوید معمولا دهانش را با دستش می پوشاند و سعی دارد خود را از شما مخفی کند.

6- پوشاندن نقاط آسیب پذیر

کسی که دروغ می گوید سعی دارد نقاط آسیب پذیر بدن را مانند گلو، سر، سینه و شکم را بپوشاند. معمولا وقتی دروغگو یک ایده مخالف نظر خودش را می شنود، گلوی خود را می خاراند.

7- بی قرار بودن پاها هنگام دروغ گفتن

هنگام صحبت افراد دروغگو پای خود را تکان می دهند و هنگامی که هنگام صحبت راه می روید، سعی می نمایند سرعت راه رفتن را بیشتر نمایند.

8- سخت صحبت کردن

هنگامی که یک شخص در حال دروغ گفتن است، صحبت کردن برای او سخت است و زبان در دهانش خشک می گردد که مبادا حفی بزند که با مطالب قبل تناقض داشته باشد.

9- کم پلک زدن

فرد دروغگو سعی می نماید ارتباط چشمی کمی داشته باشد و کم پلک می زند.

منبع: همشهری آنلاین

به "چگونه بدانیم شخصی دروغ می گوید؟ ، ویژگی ها و زبان بدن فرد دروغگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بدانیم شخصی دروغ می گوید؟ ، ویژگی ها و زبان بدن فرد دروغگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید