وزیر خارجه آلمان در بیروت

به گزارش وبلاگ آرمان، آلمان به شرط اصلاحات اساسی اقتصادی مایل به سرمایه گذاری در کشورهای خواورمیانه است.

وزیر خارجه آلمان در بیروت

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان به بیروت لبنان رفت و از محوطه منفجر شده در نزدیکی بندر این شهر دیدن کرد.

به گزارش وبلاگ آرمان به نقل از دویچه وله، وزیر خارجه آلمان یک هفته پس از انفجار بیروت و به محض ورود خود به فرودگاه این شهر چکی یک میلیون یورویی را به صلیب سرخ لبنان داد.

وی اضافه کرد: آلمان آمده کمک بیشتر و سرمایه گذاری در لبنان است اما به تضمین های بزرگ برای حاکمیت خوب در این کشور نیاز دارد.

او 8 روز پس از انفجاربزرگ لبنان که باعث کشته شدن 179 نفر و زخمی شدن هزاران نفر شد وارد لبنان شد

او به محض ورود به فرودگاه بخش اول بسته کمک های فوری به لبنان را به مقامات صلیب سرخ داد. این چک 1 میلیون دلاری بخشی از کمک 20 میلیون دلاری آلمان به انفجار محوطه بندری بیروت است و قرار است در اختیار خانواده های آسیب دیده از انفجار قرار گیرد.

ماس در این باره گفت: ما قصد داریم با همکاری سازمان ملل متحد کمک های خود راسریع و مستقیم به بیروت برسانیم و مستقیما از طریق سازمان های امداردی با مردم در ارتباط باشیم.

وزیر امورخارجه آلمان گفت: آنچه با چشمان خودتان پس از انفجار بیروت می بینید، چیز دیگری است. میزان ویرانی و تخریب برای کسانی که در آلمان زندگی می کنند، غیرقابل تصور است.

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان به بیروت/ عکس: DPA

وی اضافه کرد: الان مسئله مهم ادامه کمک ها است تا مطمئن شویم خرابی ها مجددا و قطعه به قطعه ساخته می شود.

ماس ادامه داد: آلمان به شرط اصلاحات اساسی مالی مایل به سرمایه گذاری در کشورهای خواورمیانه است. او گفت: غیرممکن است که اوضاع مثل قبل ادامه یابد. جامعه بین المللی سرمایه گذاری است و برای این سرمایه گذاری به امنیت نیاز دارد. داشتن دولتی که با فساد مبارزه کند در این راه مهم است.

وی اضافه کرد: بسکمک در اروپا علاقه زیادی به این کشور دارند. آنها می خواهند بدانند که اصلاحات مالی و حکمرانی خوب در لبنان وجود خواهد داشت.

دولت لبنان در هفته گذشته، در میان اعتراضات گسترده علیه فساد و بی کفایتی مسئولان که در جریان انفجار بیروت مشخص شد استعفا داد. این کشور در ماه های قبل نیز شاهد موج های مختلف اعتراضات به دلیل بحران مالی بود.

دلیل انفجار هفته گذشته بیروت، منفجر شدن بیش از 2750 تن نیترات آمونیوم عنوان شده که از 6 سال قبل و بدون ملاحظات ایمین در محوط نزدیک بندر نگهداری می شده است. این ماده در صنایع کودسازی و ساخت بمب مورد استفاده قرار می گیرد.

بازدید وزیر خارجه آلمان از ویرانه های انفجار بیروت/ عکس: رویترز

وزیر خارجه آلمان در میان آوارهای ناشی از انفجار بیروت/ رویترز

کمک یک میلیون دلاری آلمان به صلیب سرخ لبنان برای خانواده های آسیب دیده از انفجار بیروت/ عکس: رویترز

هایکو ماس وزیر خارجه لبنان در بیروت/ عکس: رویترز

کمک یک میلیون دلاری آلمان به صلیب سرخ لبنان برای خانواده های آسیب دیده از انفجار بیروت/ عکس: رویترز

--

منبع: عصر ایران

به "وزیر خارجه آلمان در بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه آلمان در بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید