هنرجویی که شرکت کننده جشنواره جهانی فیلم فجر شد

به گزارش وبلاگ آرمان به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، فیلم نجات یافتگان تابستان (Summer Survivors) محصول سال 2018 کشور لیتوانی به کارگردانی ماریا کاوتارادزه (Marija Kavtaradze) در بخش جشنواره جشنواره ها در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد.

هنرجویی که شرکت کننده جشنواره جهانی فیلم فجر شد

نجات یافتگان تابستان که نخستین اثر بلند سینمایی ماریا کاوتارادزه است، روایتگر داستان مددجویی است که با 2 بیمار مبتلا به اختلالات روانی قدم در یک سفر جاده ای می گذارد. این فیلم تا به حال در جشنواره های تورنتو، ریکیاویک، تالین، تفلیس، کرالا و گوتنبرگ روی پرده رفته است.

اما نکته جالب درباره ماریا کاوتارادزه این است که وی یکی از هنرجویان بخش دارالفنون دوره سی و پنجم جشنواره جهانی فیلم فجر از کشور لیتوانی بود و در این فاصله توانست ضمن دنبال کردن فیلمسازی به شکل حرفه ای با ساخت این اثر در جشنواره های معتبر جهان شرکت کند و حالا در مقام فیلمساز به جشنواره ای آمده است که روزی در آن هنرجو بوده است.

جام جهان نما یا جشنواره جشنواره ها از بخش های اصلی ولی غیررقابتی جشنواره جهانی فیلم فجر است. در این بخش فیلم هایی از ایران و جهان به نمایش درمی آیند که پیش از این از جشنواره های مهم جهان جوایزی را کسب کرده اند.

Fajriff.com و Info@Fajriff.com آدرس سایت رسمی و پست الکترونیکی جشنواره است.

سی وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از 18 تا 26 آوریل 2019 (29 فروردین تا 6 اردیبهشت 1398) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هنرجویی که شرکت کننده جشنواره جهانی فیلم فجر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرجویی که شرکت کننده جشنواره جهانی فیلم فجر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید