هشدار تازه کره شمالی به آمریکا در زمینه برگزاری رزمایش مشترک با کره جنوبی

به گزارش وبلاگ آرمان، کره شمالی با محکوم کردن برگزاری رزمایش جدید آمریکا با کره جنوبی، انجام مذاکرات صلح با واشنگتن در برهه کنونی را بی فایده خواند.

هشدار تازه کره شمالی به آمریکا در زمینه برگزاری رزمایش مشترک با کره جنوبی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آرمان، کره شمالی روز چهارشنبه از آمریکا و کره جنوبی بابت انجام یک رزمایش مشترک انتقاد کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی چهارشنبه نسبت به سخنان دیوید اچ. برگر فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا که به تازگی در نشستی گفت تفنگداران دریایی کره جنوبی و آمریکا رزمایش های متداول انجام داده و قصد دارند در ماه های آینده (پاییز) دوباره رزمایش برگزار نمایند، موضع گیری کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی با هشدار به واشنگتن و سئول نسبت به برگزاری هرگونه رزمایش اظهار داشت که هرگونه گفت وگو در خصوص صلح در چنین شرایطی بی فایده است.

این منبع خبری به تاریخ دقیق برگزاری این رزمایش، تعداد نفرات و نوع این رزمایش هیچ اشاره ای ننموده است.

این در حالی است که کره جنوبی نیز همیشه از آزمایش های موشکی پیونگ یانگ انتقاد نموده به طوری که چندی قبل مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی به دنبال انتشار اخباری مبنی بر آزمایش های موشکی جدید کره شمالی، دستور برگزاری جلسه ای اضطراری را صادر کرد .(جزئیات بیشتر)

در اخباری مرتبط با تحولات کره شمالی، آمریکا به تازگی با استفاده از یک هواپیمای ویژه، ماموریت های جاسوسی علیه کره شمالی و تمرکز بر تحرکات نظامی این کشور را افزایش داده است.

به نوشته شماره یکشنبه وبگاه حانی چاپ کره جنوبی یک فروند هواپیمای جاسوسی ویژه آمریکا از نوع ایی - 85 جوینت با پرواز از منطقه کلانشهر سئول به سوی دریای چین شرقی به رصد تحرکات موشکی پیونگ یانگ مبادرت کرد.

این هواپیما که قادر به رصد دقیق فعالیت موشک های سطح به سطح کره شمالی، انتقال پرتابگرها و دیگر ادوات موشکی این کشور و زیر دریایی هاست، اولین ماموریت خود را اوایل سال گذشته در شبه جزیره کره انجام داد.

به نوشته این نشریه، ماموریت این هواپیمای ویژه تجسسی نشانه شدت یافتن فعالیت های تجسسی آمریکا علیه کره شمالی پس از آخرین پرتاب های موشکی این کشور از یک زیر دریایی است که دوم اکتبر (10 مهر) صورت گرفت.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار تازه کره شمالی به آمریکا در زمینه برگزاری رزمایش مشترک با کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار تازه کره شمالی به آمریکا در زمینه برگزاری رزمایش مشترک با کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید