نزدیک به 40 افسانه درباره 40 سالگی

به گزارش وبلاگ آرمان، علی رغم تبلیغات تجاری درباره رشد مو، میل جنسی و کرم های چین و چروک، دهه چهارم زندگی می تواند بهترین دوران زندگی فرد باشد. اما به منظور اینکه از دهه پنجم زندگی تان لذت کافی را ببرید باید از 40 سالگی شروع کنید.

نزدیک به 40 افسانه درباره 40 سالگی

40 سالگی تصویری است که افراد کمابیش تصوری از آن دارند. علی رغم تبلیغات تجاری درباره رشد مو، میل جنسی و کرم های چین و چروک، دهه چهارم زندگی می تواند بهترین دوران زندگی فرد باشد. اما به منظور اینکه از دهه پنجم زندگی تان لذت کافی را ببرید باید از 40 سالگی آغاز کنید.

هر چه باشد، شما تنها فردی هستید که می تواند تصمیم بگیرد دهه چهارم زندگی تان چگونه باشد.

1- لحظاتِ شکوهمند زندگی تان را پشت سر گذاشته اید.

شاید تا 40 سالگی بچه داشته باشید. شاید در شغل خود پیروز شده باشید. اما هیچدام از این ها به این معنی نیست که مهمترین بخش های زندگی شما سپری شده اند. هنوز چیز های زیادی بعد از 40 سالگی انتظار شما را می کشد. می توانید بیشتر سفر کنید، ممکن است شغلتان را تغییر دهد یا شاید حتی تصمیم بگیرید یک کتاب بنویسید، روی هنر تمرکز کنید یا کار های داوطلبانه و خیریه انجام دهید. پس بهترین های زندگی انتظار شما را می کشند!

2-مهترین نقطه عطف زندگی بعد از 40 سالگی، نوه دار شدن است

نه این بزرگترین نقطه عطف زندگی نیست شما می توانید تغییر شغل دهید، یک سرگرمی جدید برای خودتان دست و پا کنید یا حتی ازدواج کنید. نقاط عطف زندگی بازتابی از چگونه زیستن شما و در اختیار شماست.

3-برای حرفه ای شدن دیر است

باید بدانید خیلی از افرادِ حقیقی حرفه خود را از سن 40 و 50 سالگی آغاز کردند و در آن به پیروزیت رسیدند. جولیا چایلد، نویسنده آمریکایی، از سن 50 سالگی نوشتن را آغاز کرد و وِرا وَنگ در سن 40 سالگی وارد صنعت مد شد. این افراد فقط دو مثال از هزاران نفری هستند که بعد از 40 سالگی یک حرفه را آغاز نموده و در آن پیروز شده اند. 40 سالگی تازه آغاز است.

4-متابولیسم شما کند می گردد و هیچ کاری درباره آن نمی توانید بکنید

شما می توانید در هر سنی متابولیسم خود را کنترل کنید. این درست که وزن دریافت بعد از 40 سالگی به مراتب ساده تر از 20 سالگی است، اما می توانید بالا بردنِ دمای بدن و افزودن پروتئین های خاص به رژیم روزانه متابولیسم کند را درمان کنید.

5-وقتش رسیده که بر اساس سن و سالتان لباس بپوشید

رسیدن به 40 سالگی به این معنی نیست که خیلی سریع باید به سراغ لباس هایی بروید که مناسب این سن و سال است. خیلی خوب است که در این سن از پوشیدن بعضی لباس های خنده دار پرهیز کنید، اما در هر سنی که هستید سبکِ شخصیِ لباس پوشیدنتان را حفظ کنید، این مسئله است که در شما تفاوت ایجاد می نماید.

6-کسالت آور می شوید

حقیقت این است که رئیس شمایید و این شمایید که مسئول نمایشِ زندگی تان هستید.

7-افراد زیر 40 سال نمی توانند با شما ارتباط برقرار نمایند

خوب شاید نتوانید زبان نسل جدید را درک کنید، اما این به این معنی نیست که نمی توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید. در سن 40 سالگی هم همان کار هایی را می کنید که قبلاً می کردید - فرقش این است که حالا دانش بیشتری دارید.

8-دیگر جذابیتی ندارید

اصلا درست نیست. در حقیقت، تازه در آغاز جذابیت هستید. هم زنان و هم مردان در 40 سالگی همچنان جذابیت دارند. آیا می خواهید چند شاهد برایتان بیاوریم؟

9-آخر هفته ها برای جوان ترهاست

درسته، بعضی از تفریحات متعلق به جوان ترهاست. اما اگر احساس می کنید دوست دارید با دوستانتان قرار بگذارید و دورهمی داشته باشید، حتماً این کار را بکنید. مثلاً تماشا کردن فوتبال در یک کافی شاپ چطور است؟

10-سرو کله چروک ها بلافاصله پیدا می گردد

مراقبت از پوست در هر سنی لازم است و رسیدن به 40 سالگی به هیچ عنوان به این معنی نیست که به سرعت پوست شما چین و چروک را نشان خواهد داد. سالم زندگی کنید، اعتماد به نفس داشته باشید، از کرم مرطوب نماینده بهره ببرید و از نگرانی درباره اینکه پوستتان چگونه به نظر می رسد، دست بردارید. حتی اگر چین و چروکی روی پوستتان بیفتد، نشانه ای از زندگیِ پربار است.

11-دیگر کسی شما را استخدام نمی نماید

شما هر آنچه یک کارفرما می خواهد را دارید: تجربه.

12- موهایتان به سرعت سفید می گردد

بله، قبل از رسیدن به سن 40 سالگی فراوری ملانین که مسئول رنگ موست در بدن کاهش پیدا می نماید. اما تجربه هر فردی منحصر به فرد است، بنابراین، اینکه فکر کنیم با رسیدن به 40 سالگی مو ها یکباره سفید می شوند درست نیست. 10 درصد از افراد تا سن 60 سالگی موهایشان سفید نمی گردد. جامعه چندان سن افراد را بر اساس موی سفید تخمین نمی زند.

13-برای درس خواندن خیلی دیر است

آماری مربوط به آمریکا نشان می دهد افرادی که در سنین بالاتر درس خواندن را آغاز می نمایند، خیلی سریعتر از جوان تر ها فارغ التحصیل می شوند. بر طبق آمار مرکز ملی آموزش آمریکا، دانش آموزانِ بالای 35 سال در حدود 17 درصد از دانش آموزانِ سال 2009 را در کالج های این کشور تشکیل داده بودند. این رقم برای سال 2020، در حدود 20 درصد پیش بینی شده است.

4-بهبود سرماخوردگی در این سن سخت تر است

اشتباه است. در حقیقت، افراد بالای 40 سال کمتر سرما می خورند. بر اساس آمار، یک فرد معمولی در سنین جوانی 2 تا 4 بار در سال سرما می خورد، این درحالیست که افرادی بالای 60 سال کمتر از یکبار در سال سرما می خورند. علت چیست؟ چون همینطور که سن مان بالا می رود، در معرض انواعی از ویروس ها قرار می گیریم و بدنمان در مقابل ویروس ها ایمن می گردد.

15-دندان هایتان حساس تر می گردد

کاملاً عکس این قضیه درست است. افراد بالای 40 سال حساسیت کمتری در دندان هایشان تجربه می نمایند. وقتی سن مان بالا می رود، دِنتین که بافت داخلی دندان است، افزایش می یابد و ماده بین اعصاب و مینای دندان محکمتر می گردد. این یعنی با افزایش سن عایقِ بین مینای دندان و اعصاب استحکام بیشتری میابد.

16-شنوایی تان کم می گردد

هنوز با این شرایط فاصله زیادی دارید. پس به هر کسی که به شما هشدار می دهد شنوایی تان کاهش پیدا خواهد نمود بگویید آرام باشد. کاهش شنوایی در بیشتر افراد از سن 65 سالگی آغاز می گردد که در ساختار گوش تغییراتی ایجاد می گردد.

17-با خودتان صحبت می کنید

نکته اول این است که صحبت با خود نشانه خرفت شدن یا بیماریِ روانی نیست؛ و نکته بعدی اینکه اگر در سن 40 سالگی با خودتان صحبت می کنید، احتمالاً در سال های قبل از آن هم همینطور بوده است.

18-بیشتر دچار فراموشی می شوید

همه ما گاهی دسته کلیدمان را جا گذاشته ایم یا شارژ گوشی مان را گم نموده ایم و بعد در لا به لای بالشِ مبل پیدا نموده ایم، اما آیا این به این معنی است که به محض رسیدن به 40 سالگی سطح فراموشی در ما به ناگهان افزایش میابد؟ به هیچ وجه، مغز در هر سنی همچنان سلول فراوری می نماید و همچنان چندین راه برای حواس جمع بودن وجود دارد.

19-زائده های پوستی ناگهان سروکله شان پیدا می گردد

برخلاف اینکه بسیاری ممکن است به شما درباره زوائد پوستی در سن 40 سال به بالا بگویند، اما می توان از آن ها پیشگیری کرد. درحقیقت، زوائد پوستی ناشی از ساییده شدنِ چیزی به پوست است.

20-عینک-لازم می شوید

فقط ممکن است به نور بیشتری برای مطالعه احتیاج داشته باشید. با بالا رفتنِ سن ما به نور بیشتری برای تشخیص کلمات روی صفحه احتیاج داریم.

21-خیس کردنِ لباس در اثر خنده

خیس کردنِ لباسِ زیر در اثر خنده یا اینکه نتوانید به موقع خودتان را به دستشویی برسانید، اثر مستقیمِ بالا رفتنِ سن نیست. اما می تواند نشانه بی اختیاری ادرار باشد که باید درمان گردد.

22-میل جنسی کاهش پیدا می نماید

اشتباه است. بعد از 40 سالگی نیز افراد همچنان می توانند میل جنسی پیش از این سن را تجربه نمایند و حتی در مواردی این میل بیشتر نیز می گردد.

23-به جراحی پلاستیک احتیاج پیدا می کنید

اینکه شما بعد از 40 سالگی به جراحی پلاستیک احتیاج پیدا کنید هیچ مبنای علمی ای ندارد.

24-احتیاجی به کندن موهایتان ندارید

بهتر است خیلی زود ریش تراش را بیرون نیندازید. درست است که با افزایش سن در بعضی نقاط بدن مانند ساق پا رشد مو کمتر می گردد، اما زنان در نقاط دیگری مانند صورت مو در میاورند. البته این به این معنی نیست که شما مجبورید آن ها را بتراشید. اگر راحتید می توانید مو های صورتتان را نگه دارید.

25-دیگر به دئودورانت احتیاج ندارید

این درست که در سن 40 سالگی غدد اکرین (غددی که مسئول تعریق هستند) با افزایش سن کمتر می شوند، اما ما همچنان عرق می کنیم و بنابراین، بوی بد همچنان ادامه دارد؛ بنابراین این قلم را از لیست خریدتان حذف نکنید.

26-توانِ جسمی تان کاهش پیدا می نماید

افزایش سن به هیچ عنوان به معنیِ کاهشِ قوای بدنی و ضعیف شدن نیست. توده ماهیچه ای با افزایش سن کاهش پیدا می نماید، اما همچنان در سن 40 سالگی فرصت دارید ورزش کنید و ماهیچه های خود را قوی تر کنید و به تناسب اندام برسید.

27-انرژی کمتری خواهید داشت

با افزایش سن انرژی بدن کمتر می گردد، اما با داشتنِ یک رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی می توانید انرژی خود را افزایش دهید.

28-به خواب کمتری احتیاج دارید

این درست است که بین افزایش سن و کمتر خوابیدن رابطه وجود دارد. اما این به این معنی نیست که با رسیدن به سن 40 سالگی افراد به خوابِ کمتری احتیاج دارند. بنا به گفته محققان خواب در بنیاد ملی خواب در آمریکا افراد همیشه در هر سنی به خوابِ کافی احتیاج دارند. در حقیقت شما همانقدر در سن 40 سالگی به خواب احتیاج دارید که در سنین پایین تر احتیاج داشتید.

29-ما دچار یبوست خواهیم شد

مشکل یبوست با افزایش سن بیشتر می گردد؛ زیرا با افزایش سن توده عضلانی در کل بدن کاهش پیدا می نماید و این مسئله بر عضلات روده نیز اثر می گذارد. اما راه حلی برای آن وجود دارد: افزایش مصرف غذا هایی با فیبر بالا، سبزیجات بیشتر و پروتئین بیشتر یاری نماینده است.

30-بدن دیگر قادر به هضم لبنیات نیست

این فقط یک افسانه است که افراد با رسیدن به سن 40 سالگی دیگر نمی توانند لبنیات یا لاکتوز را تحمل نمایند. با افزایش سن سطح لاکتوز در بدن کاهش پیدا می نماید؛ لاکتوز برای هضم محصولات لبنی لازم است. اما این به این معنی نیست که شما به سرعت در مقابل هضم مواد لبنی ناتوان می شوید. اگر نگران هستید می توانید از محصولات پروبیوتیک بهره ببرید تا به حرکت روده یاری کند و به شما یاری کند محصولات لبنی را هضم کنید.

31-نفخ مسئله ساز می گردد

هر کسی ممکن است دچار نفخ گردد و این ربطی به سن و سال ندارد. افراد در میانسالی بیشتر محتمل است که دچار چاقی شکمی شوند که می تواند با نفخ اشتباه گرفته گردد. اما نفخ واقعا در این سنین مسئله نیست، نفخ می تواند هر کسی را در هر سنی دچار کند و می تواند دلایل متعددی داشته باشد.

32-استفاده از کرم ضد آفتاب ضرورت بیشتری پیدا می نماید

استفاده از کرم ضد آفتاب چیزی نیست که در دهه 40 زندگی ضرورت پیدا کند؛ این محصول در تمام طول عمر انسان ها لازم است. فرقی ندارد از چه نژادی باشید یا اینکه پوستتان روشن است یا تیره، همه انواع پوست در مقابل اشعه فرابنفش خورشید حساس است و اگر بیش از اندازه در معرض این اشعه قرار بگیریم، احتمال سرطان پوست را افزایش می دهیم.

33-افزایش باکتری احتمال عفونت ادراری را افزایش می دهد

در دهه چهارم زندگی، بدن زنان نسبت به قبل هورمون استروژن کمتری فراوری می نماید. افزایش احتمال عفونت ناشی از کاهش این هورمون است.

34-خشکی واژن در زنان حتمی است

خشکی واژن در دهه چهارم زندگی ناشی از کاهش سطح استروژن در زنان است. درست است که بسیاری از ما ممکن است در این دوران خشکی واژن را احساس کنیم، اما این به این معنی نیست که این پدیده غیرقابل اجتناب است. استفاده از محصولاتِ مرطوب نماینده، یکی از روش های درمان خشکی واژن است.

35-نعوظ در مردان با مشکل روبرو می گردد

این مسئله ربطی به سن ندارد و افراد زیر سن 40 سالگی هم می توانند چنین مشکلاتی داشته باشند. سیگار و مواد دخانی یکی از اصلی ترین دلایل این مشکل در هر سنی است.

36-قدتان کوتاه می گردد و نمی توانید کاری درباره آن انجام دهید

درست است که با افزایش سن قد کوتاه می گردد، اما ورزش کردن، کشیدنِ بدن، مصرف ویتامین و اجتناب از تنباکو و الکل می تواند از کاهشِ قد پیشگیری کند.

منبع: www.msn.com

ترجمه: سایت وبلاگ آرمان

منبع: فرادید

به "نزدیک به 40 افسانه درباره 40 سالگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزدیک به 40 افسانه درباره 40 سالگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید