مردم خراسان شمالی شوکه از قیمت مرغ، کمبود تخم مرغ در بازار استان داریم

به گزارش وبلاگ آرمان، خبرنگاران/خراسان شمالی رئیس اتحادیه قصابان و مرغ فروشان خراسان شمالی گفت: مردم این استان هنگام مراجعه به مرغ فروشی ها و شنیدن قیمت مرغ، شوکه می شوند.

مردم خراسان شمالی شوکه از قیمت مرغ، کمبود تخم مرغ در بازار استان داریم

قاسم زاده در گفت و گو با وبلاگ آرمان، با اشاره به اینکه قیمت مرغ طی امروز به حدود 18 هزار و 400 تومان رسید، اظهارکرد: این افزایش قیمت طی چند روز گذشته موجب کاهش مصرف در بخش خانگی شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از مکان ها از جمله آشپزخانه و رستوان ها، اضافه کرد: این امر موجب شد تا مرغداران در دوره گذشته جوجه ریزی با کاهش شدید تقاضا روبرو شوند و قیمت مرغ به شدت کاهش یابد و از سوی دیگر افزایش قیمت نهاده دامی سبب شده تا میزان فراوری مرغ در این دوره از جوجه ریزی کاهش یابد.

قاسم زاده با اشاره به فعالیت مجدد رستوان، آشپرخانه و .... ادامه داد: در حال حاضر در بازار خراسان شمالی با کمبود گوشت مرغ روبرو هستیم و کاهش مصرف خانگی سبب شده تا در استان با مسئله ای روبرو نباشیم.

به گفته وی هنوز گوشت های مرغ فراوریی در این استان در این دوره جوجه ریزی وارد بازار نشده است.

این مقام مسئول در ارتباط با تخم مرغ نیز شرح داد: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در استان به حدود 12 هزار تومان رسیده است .

وی توضیح داد: کاهش عرضه و افزایش تقاضا موجب بالارفتن این محصول در بازار شده است و در حال حاضر در بازار با کمبود تخم مرغ روبرو هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مردم خراسان شمالی شوکه از قیمت مرغ، کمبود تخم مرغ در بازار استان داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم خراسان شمالی شوکه از قیمت مرغ، کمبود تخم مرغ در بازار استان داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید