مخالفت چین با قطعنامه آمریکایی تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

به گزارش وبلاگ آرمان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که کشورش با پیش نویس قطعنامه ارائه شده از سوی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران محالف است.

مخالفت چین با قطعنامه آمریکایی تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که این کشور از پیش نویس قطعنامه ارائه شده از سوی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به مدتی طولانی تر از ماه اکتبر حمایت نمی کند.

وانگ در یک کنفرانس مطبوعاتی در این باره گفت: ما با اعمال فشار از سوی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل مخالفیم. تمامی ملزومات قطعنامه 2231(قطعنامه مرتبط با توافق هسته ای ایران) از جمله مقررات تحریم تسلیحاتی کاملا اجرا شده اند.

این سخنگوی وزارت امور خارجه چین در ادامه گفت که کشورش به کوشش های مشترک جهانی برای حفظ توافق هسته ای ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش، اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پی این مطرح می گردد که با نزدیک شدن خاتمه تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر، دولت آمریکا با ارائه پیش نویس قطعنامه ای به شورای امنیت سازمان ملل به دنبال تمدید این تحریم است.

آمریکا علیرغم خروج یک جانبه اش از توافق هسته ای تهدید نموده است که اگر این قطعنامه تصویب نگردد، از سازوکار بازگردانی تحریم ها که در توافق هسته ای وجود دارد ، برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده خواهد نمود.

منبع: عصر ایران

به "مخالفت چین با قطعنامه آمریکایی تمدید تحریم تسلیحاتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت چین با قطعنامه آمریکایی تمدید تحریم تسلیحاتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید