قیمت نفت برنت با انتظار تحریم ایران جهش کرد، افت قیمت نفت آمریکا

به گزارش وبلاگ آرمان به نقل از رویترز، روز دوشنبه، با انتشار اخباری در خصوص برنامه زمان بندی سرانجام اختلال در فراوری کانادا، قیمت نفت آمریکا افت کرد، درحالی که قیمت نفت برنت با نزدیک شدن به تحریم های ایران و افت فراوری لیبی، جهش کرد.

قیمت نفت برنت با انتظار تحریم ایران جهش کرد، افت قیمت نفت آمریکا

قیمت نفت برنت 74 سنت یا حدود 1 درصد جهش کرد و به 77.85 دلار برای هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام سبک آمریکا 33 سنت افت کرد و به 73.46 دلار برای هر بشکه رسید.

زمان بندی بروز رسانی شده شروع به کار تشکیلات سین کرود اویل سندز کانادا باعث نوسان قیمت نفت خام آمریکا شد، درحالی که با کوشش واشنگتن برای کاهش صادرات نفت خام ایران، پنجمین فراوریکننده بزرگ دنیا و به صفر رساندن آن تا ماه نوامبر، قیمت نفت برنت تقویت شد. آمریکا همزمان کوشش می نماید که فراوریکنندگان بزرگ دیگر را مجاب کند فراوری خود را افزایش دهند.

در کانادا، سانکور، که بیشترین سهام شرکت سین کرود را در اختیار دارد، روز دوشنبه خاطرنشان کرد که فراوری این شرکت در ماه جولای از سر گرفته می گردد، که این زودتر از آن چیزی است که انتظار می رفت. هرچند بازگشت به کار با ظرفیت کامل، تا ماه سپتامبر طول خواهد کشید، که این دیرتر از زمانی است که پیش بینی می شد.

چیزی که بازارها را بیشتر نگران می نماید این است که درصورتی که عربستان پیروز گردد افت صادرات ایران را جبران کند، افت فراوریات دیگران، نظیر ونزوئلا و لیبی هنوز بازارها را تهدید می نماید.

رییس شرکت ملی نفت لیبی، مصطفی سنالا، روز دوشنبه گفت: فراوری لیبی در 5 ماه اخیر افت نموده است و از 1.28 میلیون بشکه در روز به 527000 بشکه در روز کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قیمت نفت برنت با انتظار تحریم ایران جهش کرد، افت قیمت نفت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت برنت با انتظار تحریم ایران جهش کرد، افت قیمت نفت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید