روحانی: دولت با همه توان کنار کادر درمان است

به گزارش وبلاگ آرمان، رییس جمهوری با تاکید بر این که دولت در مبارزه با ویروس کرونا همه توان خود را به کار گرفته است، گفت: ما با همه توان کنار کادر درمان خواهیم بود.

روحانی: دولت با همه توان کنار کادر درمان است

به گزارش ایرنا، حسن روحانی روز دوشنبه در ارتباط تصویری با تعدادی از مراکز درمانی کشور، فرا رسیدن سال جدید را به وزیر بهداشت و همه همکاران کادر درمان و اورژانس و کادر درمان تبریک گفت.

رییس جمهوری با بیان این که کادر درمان ششصد هزار نفری مدافعان سلامت با اخلاص و فداکاری درخدمت مردم هستند، یادآور شد: به رغم این که ویروس جهش یافته مردم را گرفتار نموده است به دلیل کوشش، فداکاری و ایثار کادر درمان هنوز تعداد متوفیان دورقمی است و امیدواریم در سال جدید به یک رقم برسد.

روحانی در ادامه از رییس اورژانس درباره شرایط دریافت نمایندگان واکسن پرسید: مردم که عمدتا هم از واکسن های خارجی استفاده نموده اند آیا درباره عارضه این واکسن ها با اورانس تماسی گرفته اند و در این باره گزارشی داده شده است که رییس سازمان اورژانس تهران گفت که تا اکنون چنین تماسی نداشته ایم.

رییس جمهوری اضافه نمود: از اورژانس تهران و سراسر کشور که در جاده ها و شهر های مختلف و تهران به دلیل زحماتی که در طول سال کشیده است و به ویژه در ایام عید که مسائل بیشتری خواهد داشت سپاسگزاری می کنم و از خداوند متعال می خواهم که 1400 را سال انتها کرونا برای مردم مقدر نموده باشد.

وی اضافه نمود: دولت همواره قدردان کادر درمان است چرا که می دانیم بار سنگینی بر دوش آن ها است. پزشکی ما می تواند با کشور های پیشرفت دنیا در منطقه و سطح دنیا رقابت کند. آن ها از جان خود برای سلامت مردم مایع گذاشتند.

روحانی با اشاره به آرامش نسبی در کشور درباره بیماری کرونا، گفت: امیدواریم در ایام عید و دید و بازدید ها موجب گسترش بیماری کرونا نگردد و همه مردم اصول بهداشتی را مراعات نمایند که با پیک دیگری روبرو نشویم.

رییس جمهوری، کادر درمان را پیروز توصیف کرد و گفت: کادر پزشکی و درمان ما در مقایسه کشور های دیگر هم پیروز بوده است. کار های دولت یازدهم و دوازدهم در بخش سلامت و بهداشت و درمان و بیمه همگانی و ساخت بیمارستان و تجهیزات پزشکی با دولت های قبل قابل مقایسه نیست.

وی در ادامه با اشاره به شرایط استان خوزستان گفت: از این که گفته می گردد فرایند نزولی است برای ما مسرور نماینده است و به مردم و مرزداران کشورمان در استان خوزستان سلام می کنیم و از آن ها می خواهیم که همکاری بیشتری داشته باشند که کادر درمان شرایط مناسب تری را در روز های آینده تجربه نمایند. امیدواریم این پیک آخر برای استان خوزستان باشد.

رییس جمهوری یادآور شد: کل تخت هایی که تا انتها این دولت نهایی می گردد به دو برابر رسیده است. همچنین در ساخت تخت آی سی یو که شرایط آن ویژه است 2 و نیم برابر شده است؛ بنابراین با شرایطی که قبل از این دولت داشتیم با شرایطی که امروز ما دارا هستیم نشان از اضافه شدن تخت های بیمارستانی دارد. به عنوان مثال در پیک چند هفته اخیری که اهواز با آن درگیر بود صد تخت آی سی یو اضافه شده است. این کار بسیار بزرگی است که در عرض چند هفته در یک استان اضافه شده است.

روحانی تاکید نمود: بنابراین دولت همه توان خود را به کار گرفته و باز هم به کارخواهد گرفت. البته ما عاجزیم از این که بتوانیم با زبان از این جمع فداکار کادر درمان و پزشکی تشکر و سپاسگزاری کنیم. می دانیم اجر و مزد آن ها را باید خداوند دهد و ما هم با همه توان در کنار کادر درمان خواهیم بود و مردم ایران از کوشش کادر درمان و همه بیمارستان ها در سراسر کشور سپاسگزارند.

منبع: فرارو

به "روحانی: دولت با همه توان کنار کادر درمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: دولت با همه توان کنار کادر درمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید