رئیس گروه تروریستی داعش در افغانستان دستگیر شد

به گزارش وبلاگ آرمان به نقل از بی بی سی، اداره امنیت ملی افغانستان با انتشار بیانیه ای اعلام نمود که اسلم فاروقی، رئیس شاخه خراسان گروه تروریستی داعش را همراه با نوزده عضو دیگر این گروه تروریستی در جنوب افغانستان دستگیر کرده است.

رئیس گروه تروریستی داعش در افغانستان دستگیر شد

در اعلامیه امنیت ملی آمده که عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی رئیس داعش شاخه خراسان با نوزده تن از همکاران نزدیکش از جمله قاری ذاهد و سیف الله مشهور به ابوطلحه پاکستانی طی یک عملیات هدفمند و پیچیده توسط نیروهای ویژه امنیت ملی دستگیر شدند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت خونین ترین حملات اخیر در کابل را برعهده گرفته است.

در بیانیه اداره امنیت ملی آمده است که اسلم فاروقی در اعترافات اولیه خود از ارتباطات گسترده سازمان های استخباراتی منطقه ای با گروه داعش شاخه خراسان پرده برداشته است.

امنیت ملی افغانستان همچنین افزوده است که فاروقی روابط تنگاتنگی با گروه لشکر طیبه و شبکه حقانی نیز داشته که این ارتباطات اکنون در سطوح مختلف گروه داعش شاخه خراسان گسترش یافته است.

همچنین دو فرد دیگری که همراه رئیس این شبکه بازداشت شده اند قاری زاهد مشهور به معاذ مسئول نظامی داعش در افغانستان و سیف الله مشهور به ابوطلحه پاکستانی مسئول جلب و جذب و تنظیم افراد در بخش های مختلف گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار بوده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رئیس گروه تروریستی داعش در افغانستان دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس گروه تروریستی داعش در افغانستان دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید