دولت اگر با قدرت، قاطعیت و قانونی عمل کند می تواند جلوی فساد ها را بگیرد

به گزارش وبلاگ آرمان، عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: دولت به دلیل اینکه مجری است، اگر با قدرت، قاطعیت و قانونی عمل کند می تواند جلوی فساد ها را بگیرد.

دولت اگر با قدرت، قاطعیت و قانونی عمل کند می تواند جلوی فساد ها را بگیرد

سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت وگو با ، اظهار کرد: اگر دولت قصد موفقیت در مبارزه با فساد را دارد، باید هر 3 قوه با یاری نمایند، مسائل را کاهش دهند و رشد در جامعه را به وجود آورند.

او ادامه داد: خوشبختانه ما نقدینگی فراوان داریم، اگر این نقدینگی را در بخش صنعت، گردشگری، تجارت و... وارد کنیم تا کار ایجاد گردد؛ حتماً فساد مالی که ناشی از بیکاری، گرانفروشی و احتکار است کاهش پیدا می نماید، اما اگر بهترین قانون هم بنویسیم، ولی در اجرا و برخورد با مفسدان ضعیف باشیم، فایده ای ندارد.

عضو جامعه روحانیت مبارز توضیح داد: قوه مجریه هرچقدر قوی باشد، بهتر می تواند شرایط را کنترل کند، زیرا مجری است؛ همچنین اگر قوه مجریه با قدرت، قاطعیت و قانونی عمل کند می تواند جلوی بسیاری از فساد ها را بگیرد.

اکرمی با اشاره به وظلیف مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس دو وظیفه دارد، یکی قانونگذاری و دیگری نظارت است. مجلس اگر در قانونگذاری به مرکز پژوهش ها، تجارب و مشورت متکی گردد حاصلش یک قانون به روز و جامع خواهد بود.

او در سرانجام گفت: اگر مجلسی ها اهل مطالعه، تغییر و پژوهش نباشند و صرفاً جلسه داشته باشند، طبیعتاً عملکرد تاثیرگذار نخواهد داشت. همچنین کار فکری را باید انسان های اهل مطالعه انجام دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دولت اگر با قدرت، قاطعیت و قانونی عمل کند می تواند جلوی فساد ها را بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت اگر با قدرت، قاطعیت و قانونی عمل کند می تواند جلوی فساد ها را بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید