خرید بلیط حمل خودرو با قطار

به گزارش وبلاگ آرمان، حمل خودرو با قطار یکی از خدماتی است که می تواند لذت سفر را چند برابر کند و بسیاری از مسائل حمل و نقل را از میان بردارد. امروز در کشورمان امکان خرید بلیط حمل خودرو با قطار به راحتی امکان پذیر است.

خرید بلیط حمل خودرو با قطار

چرا حمل خودرو با قطار گزینه خوبی است؟

سفر همواره دوست داشتنی و لذتبخش است اما خیلی ها جهت رسیدن به مقصد را دوست ندارند مخصوصا اگر قرار باشد چند ساعتی در راه پشت فرمان باشند و خستگی سفر به تنشان بماند. این خستگی را بگذارید در کنار خطرات رانندگی در جاده که هر ساله تلفات زیادی می دهد و جدیدا گران شدن بنزین. همه اینها باعث می گردد سفر با قطار به عنوان یک وسیله حمل ونقل عمومی ارزان و راحت جذابیت بیشتری از رانندگی طولانی با خودروی شخصی داشته باشد اما چه کسی دوست دارد وقتی به مقصد می رسد با کلی بار وبندیل دنبال تاکسی و اتوبوس بگردد؟ اگر می شد خودروی ما هم همراهمان با قطار بیاید خوب می شد. در این صورت است که می توانیم لم بدهیم و با خیال راحت از پنجره قطار بیرون را نگاه کنیم. (خرید بلیط قطار)

آیا می توانیم خودروی خود را با قطار همراه خودمان ببریم؟

خب حمل خودرو با قطار مساله ای نیست که شدنی نباشد. امروز در کشور خودمان برای مقاصد مختلف امکان این کار فراهم شده است. هرچند همه مقصدها این امکان را ندارند اما برای سفر بین شهرهای بزرگی مثل تهران و مشهد و اهواز و تبریز و شیراز و بندرعباس و… این امکان فراهم شده است. واگن های ماشین بر شرکت های حمل ونقل ریلی ایران دوطبقه بوده و گنجایشی بین 10 تا 12 خودرو را دارند. (بلیط قطار تهران مشهد)

مراحل خرید بلیط حمل خودرو با قطار

اما برای اینکه بتوانیم راحت با قطار به مقصدمان سفر کنیم و وقتی رسیدیم راحت و آسوده ماشینمان را تحویل بگیریم و هرجا دلمان می خواهد با دوستان و خانواده برویم باید همانطور که برای خودمان بلیط می خریم، خرید بلیط حمل خودرو با قطار را هم در برنامه هایمان قرار دهیم. خب برای حمل خودرو با قطار می توانید وقتی برای خودتان از آژانس های مسافرتی بلیط می خرید برای خودرویتان هم بلیط بگیرید اما راه های بهتری هم برای خرید بلیط حمل خودرو با قطار وجود دارد. امروزه خرید بلیط اینترنتی راحت ترین کار ممکن است و در روزهایی که ویروس کرونا سلامتی ما را تهدید می نماید سفارش اینترنتی بلیط قطار بیش تر هم توصیه می گردد. برای این کار می توانید درخواست حمل خودرو با قطار را در سایت ثبت کنید و با خیال راحت روزی که بار و بندیل سفر را بستید، خودرو خود را هم همراه اسباب و اثاثیه با قطار ببرید. اینطوری خیالتان هم راحت تر است. هرچند حمل خودرو با قطار مزیت های منحصر به فردی دارد اما مانند هرکار دیگر شرایط و ضوابط خودش را دارد که بد نیست قبل از سفر و خرید بلیط حمل خودرو با قطار به آنها دقت کنید. (بلیط قطار تهران بندرعباس)

  • همزمان با بلیط خوتان بلیط ماشین را هم خریداری کنید

شرایط حمل خودرو با قطار

مهم ترین شرطی که باید مسافران مدنظر داشته باشند این است که ارتفاع ماشین باید کمتر از 158 سانتی متر و عرض آن تا 180 سانتی متر باشد. همچنین باید حواستان باشد بلیط حمل خودرو با قطار را نهایتا تا 3 ساعت مانده به زمان حرکت قطار بخرید. البته اگر می خواهید خودرو را همراه خود ببرید باید آن را هم مانند خودتان بیمه کنید تا خیالتان راحت باشد. مبلغ این بیمه به ارزش خودروی شما بستگی دارد. علاوه بر تهیه به موقع بلیط مثل هرکار دیگری از قلم نیاندازید که مدارک خودتان و خودرو همراهتان باشد و بلیط را به اسم صاحب خودرو بخرید. از قلم نیاندازید دیر نکنید و یک ساعت قبل از زمان حرکت قطار، ماشین را به انبار تحویل دهید. از آنجایی که شرکت ریلی مسئولیتی در قبال حفظ وسایل شخصی شما ندارد چه بهتر که مالتان را سفت بچسبید و غیر از زاپاس و جک و وسایل مرسوم بقیه وسایل را همراه خود داشته باشید. یک نکته را هم از قلم نیاندازید، قرار نیست با قطار خودرویتان را به بیابانی بی آب و علف ببرید که خبری از بنزین و پمپ بنزین نباشد یا در چند ساعتی که در جهت هستید بنزین گران گردد، پس نکات ایمنی را از قلم نیاندازید؛ لازم نیست قبل از تحویل ماشین بنزین بزنید و سرباطری ماشین ها را هم در مبدا از هم جدا کنید. اگر خودرو شما صفرکیلومتر است و هنوز شماره نشده، باید هنگام تحویل، برگه فروش را نشان دهید. برای این خودروها به جای شماره پلاک، شش رقم آخر شماره شاسی یادداشت می گردد. همچنین اگر خودرویی که قصد حمل آن با قطار را دارید، سازمانی باشد باید برگه معرفی سازمان را ارائه کنید و درصورتی که خودرو گذر موقت باشد، اگر زمان مجوز عبورش تمام نشده، تحویل گرفته می گردد. همچنین به خاطر داشته باشید خودروی تصادفی یا معیوب با قطارجابه جا نمی گردد و فقط می توانید خودروی سالم و روشن تحویل دهید. (بلیط قطار تهران شیراز)

  • تنها خودروهای سالم را می توانید با قطار جابجا کنید

حمل خودرو با قطار چقدر هزینه دارد؟

مقاصدی مانند اهواز، مشهد و بندرعباس مهمترین جهتهایی هستند کهمسافران دوست دارند خودروی خود را به وسیله قطار با خود ببرند و جدول هزینه اینسفرها روی سایت شرکت های ریلی قابل مشاهده است اما همانقدر بدانید که در سال 1398 حملخودرو با قطار از تهران به اهواز و مشهد و شیراز و کرمان حدود 150 تومان و مقاصددیگر با توجه به مسافت کمتر یا بیشتر از این عدد است. مثلا اهواز مشهد 235 هزارتومان قیمت می خورد.

همچنین تا24 ساعت از زمان رسیدن ماشین به مقصد، پارکینگ بری شما رایگان است. اگر در اینفاصله ماشین تحویل گرفته نگردد تا 5 روز بعد هرروز 15 هزار تومان هزینه پارکینگاضافه خواهد شد و از روز پنجم به بعد، روزانه 20 هزار تومان هزینه پارکینگ می گردد. همچنین اگر برنامه سفرتان تغییر کرد امکاناسترداد بلیط نیز وجود دارد ولی با توجه به این که چقدر تا زمان حرکت باقی ماندهمبلغ آن فرق می نماید.

  • 3 ساعت قبل از حرکت ماشین را به انبار راه آهن تحویل دهید
منبع: مجله دور و نزدیک

به "خرید بلیط حمل خودرو با قطار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید بلیط حمل خودرو با قطار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید