خبرنگاران آمادگی ارتش برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی خوزستان

به گزارش وبلاگ آرمان، اهواز- خبرنگاران- فرمانده قرارگاه منطقه ای و ارشد ارتش در جنوب غرب کشور از آمادگی هشت گردان بلیات ارتش در منطقه برای مقابله و مهار آتش سوزی های احتمالی خوزستان خبر داد.

خبرنگاران آمادگی ارتش برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی خوزستان

امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ آرمان اظهارداشت: ظرفیت هرکدام از گردان های بلیات در جنوب غرب کشور 600 نفر است که فعالیت هرچه بهتر آنها نیازمند امکانات بیشتری است.

وی ادامه داد: از مسئولان دولتی خواسته شده به منظور ارتقاء سطح تجهیزات این گردان ها، امکانات بیشتری در اختیار ارتش قرار بگیرد.

این فرمانده ارشد نظامی با اشاره به آتش سوزی های چند هفته جنگل های استان های کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان افزود: در عملیات مهار آتش این مراتع، هشت فروند بالگرد ارتش برای جابجایی نیروی انسانی که مشغول اطفای حریق منطقه بودند، اعزام شد.

امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی تصریح کرد: همچنین این گردان ها در مهار آتش جنگل های خسرج نیز از پادگان حمیدیه در کمترین فاصله زمانی به محل اعزام شدند که توانستند در مهار آتش به دیگر دستگاه های اجرایی استان کمک کنند.

وی گفت: باهماهنگی و تعامل ایجاد شده بین ارتش و مجموعه ستاد مدیریت بحران استان، این گردان ها در زمان وقوع حوادث متعدد حضور دارند.

با توجه به بارندگی ها امسال پوشش گیاهی مناسبی در مراتع استان رشد کرده که در پی فرا رسیدن فصل گرما و خشک شدن آنها، خطر آتش سوزی بخش زیادی از این مراتع را تهدید می کند که این خطر لزوم حفاظت هرچه بیشتر از این منابع طبیعی را دوچندان می کند.

در برخی از مواقع به دلیل انعکاس نور آفتاب، رهاسازی اشیای شیشه ای، بطری های آب معدنی در طبیعت باعث ایجاد آتش سوزی می شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آمادگی ارتش برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمادگی ارتش برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید