توطئه جدید علیه دولت عراق

به گزارش وبلاگ آرمان، فارس نوشت: نماینده ائتلاف الفتح اطلاع داد که آمریکا و بعضی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در تلاشند که اجازه ندهند، کابینه جدید عراق تشکیل گردد.

توطئه جدید علیه دولت عراق

مختار الموسوی نماینده ائتلاف الفتح در مجلس عراق امروز دوشنبه از توطئه جدید آمریکا و اعراب، پیش از برگزاری جلسه رأی اعتماد به کابینه حمد توفیق علاوی اطلاع داد.

الموسوی به پایگاه خبری المعلومه گفت که آمریکا و اعراب برای توطئه خود قصد دارند از افراد نفوذی استفاده نمایند.

به گفته وی، افراد نفوذی کوشش خواهند کرد که به بهانه درخواست برای سرنگونی محمد توفیق علاوی نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه از مردم استانهای مرکزی و جنوبی عراق سوء استفاده نمایند.

منظور این نماینده عراقی این است که کوشش اعراب و آمریکا برای این خواهد بود که وانمود نمایند مردم استانهای جنوبی و مرکزی، خواهان عدم تشکیل دولت جدید هستند.

این نماینده عراقی اطلاع داد که واشنگتن و اعراب قصد دارند این اقدام را پیش از جلسه رأی اعتماد به کابینه علاوی انجام دهند.

الموسوی خاطر نشان کرد، بعضی ابزارهای سیاسی و رسانه ای نیز کوشش خواهند کرد که پیش از برگزاری جلسه فوق العاده مجلس عراق، اقداماتی را در راستای طرح آمریکا و اعراب انجام دهند.

وی توضیح داد که همه گروههای سیاسی عراق در معرض آزمون قرار دارند و باید برای شکست هر طرح خارجی، ابراز وجود نمایند.

در واقع اگر کابینه تشکیل گردد، نخستین طرحی که در آن مطرح خواهد شد، لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکایی از خاک عراق است و توطئه های آمریکا برای عدم تشکیل کابینه بدین سبب است که این طرح، اجرایی نگردد.

در همین ارتباط، یک منبع عراقی امروز گفت که تکمیل کار تشکیل دولت جدید و تکمیل ساختار الحشد الشعبی، به معنای شروع مرحله جدید است؛ عنوان مرحله جدید، قرار دادن دستور اخراج نیروهای آمریکایی از عراق روی میز و در دست اجراست.

قرار است جلسه مجلس عراق برای رأی اعتماد به دولت جدید این هفته برگزار گردد. حسن الکعبی معاون اول مجلس عراق، روز یکشنبه (دیروز)، خاطرنشان کرد که جلسه رای اعتماد به کابینه علاوی روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

عراق مدتی است که درگیر تشکیل کابینه است. علاوی یازدهم بهمن از طرف برهم صالح، رئیس جمهوری عراق مأمور به تشکیل کابینه شد. او هفته گذشته از مجلس درخواست کرد روزهای یکشنبه یا دوشنبه برای رأی به کابینه اش جلسه فوق العاده تشکیل دهد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "توطئه جدید علیه دولت عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توطئه جدید علیه دولت عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید