تصمیم تازه دموکرات ها درباره ترامپ

به گزارش وبلاگ آرمان، ایسنا نوشت: قانونگذاران دموکرات آمریکا به دنبال پیشبرد پرونده شکایت از ترامپ در ارتباط با مقرری ها در دادگاه عالی این کشور بعد از حکم یک دادگاه استیناف فدرال درخصوص عدم صلاحیت آنها برای شکایت از ترامپ بابت نقض قانون اساسی در این خصوص هستند.

تصمیم تازه دموکرات ها درباره ترامپ

به گزارش پایگاه خبری هیل، 215 نماینده کنگره آمریکا دونالد ترامپ را به نقض بند مربوط به مقرری های خارجی در قانون اساسی آمریکا که بر طبق آن مقامهای فدرال از دریافت هدایا یا پول از جانب دولتهای خارجی بدون تایید کنگره ممنوع می شوند، متهم نموده اند. آنها دلیل ارتکاب این نقض ازسوی ترامپ را تداوم فعالیت و کسب سود در زنجیره هتلهایش حین حضور در ریاست جمهوری می دانند.

در خلاصه شکایت آنها آمده است، ترامپ در کل دوران ریاست جمهوری خود مشغول نقض این ممنوعیت مهم بر طبق قانون اساسی بوده است. این شکایت روز دوشنبه نزد دادگاه عالی آمریکا ثبت شد.

در متن این شکایت عنوان شد: رئیس جمهور آمریکا با تداوم حفظ مالکیتش بر شرکتهایش حین معامله آنها با دولتهای خارجی آن هم بدون کسب رضایت کنگره برای این معاملات، اقدام به پذیرش مزایای اقتصادی غیر مجاز از دولتهای خارجی نموده است.

در ماه فوریه یک هیات منصفه سه نفره در یک دادگاه استیناف در واشنگتن دی سی حکم داد از آنجا که این نمایندگان نماینده اکثریت در هیچ یک از مجالس کنگره نیستند فاقد صندلی لازم برای شکایت از رئیس جمهور آمریکا هستند. آنها استدلال کردند که این پرونده یک مناقشه سیاسی است که متعلق به دادگاه نیست.

این قانونگذاران در سال 2017 زمانی که جمهوریخواهان کنترل هر دو مجلس کنگره را در دست داشتند از رئیس جمهور آمریکا شکایت کردند. یک قاضی فدرال ابتدا شکایت دیگری از سمت وزارت دادگستری دولت ترامپ برای رد پرونده آنها را مردود بیان کرد اما بعدا دادگاه استیناف واشنگتن دی.سی حکم قاضی قبلی را رد کرد.

ترامپ زیر بار مطالبه منتقدانش برای کنار گذاشتن امپراتوری تجاری خود حین حضور در ریاست جمهوری نرفته است، درحالی که به گفته این منتقدان، ترامپ دچار تعارض منافع است. هتل های وی مورد رفت و آمد دیپلماتهای خارجی سراسر دنیا از زمان شروع ریاست جمهوری او تا کنون قرار گرفته اند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "تصمیم تازه دموکرات ها درباره ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم تازه دموکرات ها درباره ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید