تداوم علائم کرونا تا چند هفته پس از بهبودی!

به گزارش وبلاگ آرمان، نواندیش/ مطالعه اجرا شده حاکیست حتی یک ماه پس از مرخص شدن از بیمارستان و بهبود پیدا کردن همچنان در افراد مبتلا به نوع شدید کووید-19 علائمی از بیماری همچون احساس خستگی، تنگی نفس و علائم دیگر مشاهده می گردد.

تداوم علائم کرونا تا چند هفته پس از بهبودی!

در این مطالعه شرایط 143 بیمار که در ماه آوریل و در زمان اوج شیوع بیماری کووید-19 در شهر رم بستری بوده اند مورد آنالیز نهاده شد. به گفته محققان این بیماران به طورمیانگین حدود دو هفته را در بیمارستان تحت مراقبت بوده اند و حدود یک پنجم از آنان به مراقبت ها و تجهیزات تنفسی احتیاج داشته اند.

پزشکان در آنالیز های خود دریافتند به طور میانگین در مدت پنج هفته پس از مرخص شدن از بیمارستان، شرایط زندگی و سلامت تعداد کمی از این بیماران به حالت عادی برگشته است. در حقیقت، 87.4 درصدِ بیماران از تداوم حداقل یک مورد از علائم بیماری که بیشتر احساس خستگی و تنگی نفس بوده شکایت داشته اند. همچنین درد مفاصل و درد قفسه سینه به ترتیب در 27 و 22 درصد از بیماران مشاهده شده است.

به گفته محققان تنها حدود 13 درصد از تمامی بهبودیافتگان در مدت 36 روز پس از ترخیص از بیمارستان علائمی از بیماری نداشته اند.

به گزارش هلث دی نیوز، همچنین محققان تاکید کردند: تداوم علائم بیماری در بهبودیافتگان از نوع شدید بیماری کووید-19، نشان دهنده ضرورت کنترل شرایط بیمار حتی پس از ترخیص از بیمارستان است.

منبع: همگردی

به "تداوم علائم کرونا تا چند هفته پس از بهبودی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم علائم کرونا تا چند هفته پس از بهبودی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید