تبعات حادثه ایستگاه برق ملک مکان شیراز مدیریت شده است

به گزارش وبلاگ آرمان، خبرنگاران/فارس مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: با توجه به زیرساخت و ظرفیت های ایجاد شده سخت افزاری و نرم افزاری، طی سال های اخیر، حواشی احتمالی حادثه ایستگاه برق ملک مکان مدیریت و تامین برق مشترکان با مشکل روبرو نشد.

تبعات حادثه ایستگاه برق ملک مکان شیراز مدیریت شده است

جلال زراعت پیشه سه شنبه 10 تیر در جمع وبلاگ آرمان گفت: شامگاه پنجشنبه هفته گذشته، در ایستگاه انتقال فوق توزیع ملک مکان، حادثه ای رخ داد که به واسطه آن یک ترانسفورماتور آسیب جدی دید.

وی گفت: علیرغم اینکه چنین حوادثی به ندرت اتفاق می افتد اما، بروز مسائل در هر سیستمی دور از انتظار نیست و حادثه ایستگاه ملک مکان نیز تنها به دلیل بروز حادثه درون ترانسفورماتور و اتصالی و آتش دریافت مدارها، حادث شد.

زراعت پیشه با بیان اینکه ورود به موقع نیروهای عملیاتی شرکت های برق منطقه ای فارس و توزیع شیراز، موجب جلوگیری از فراگیر شدن مشکل شد، گفت: از ابتدای وقوع حادثه، جلسات متعددی با هدف مدیریت حادثه و تبعات آن با مسئولان و کارشناسان و متخصصان برگزار گردید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با تصریح اینکه امروز و با گذشت سه روز از حادثه، تبعات و آثار آن بطور کامل مدیریت شده است، مشارکت شهروندان در این مهم را بسیار تاثیرگذار دانست و گفت: طی سال های اخیر، اقدامات گسترده ای در مورد بهسازی و نوسازی شبکه ها و به ویژه اقدامات مورد احتیاج در حوزه های اجرای الزامات فنی پدافند غیرعامل نظیر افزایش قابلیت مانور بر روی شبکه، رینگ کردن شبکه و غیره اجرایی شد که امروز اثربخشی آنها را شاهد هستیم.

زراعت پیشه شرح داد: در گذشته امکان رینگ کردن شبکه هنگام بروز حوادث غیرمترقبه، به شکل محدود امکان پذیر بود و معمولا محدوده مراکز حساس را در بر میگرفت؛ اما طی سالهای اخیر و علیرغم مسائل و محدودیتهایی که تحریمهای ظالمانه ایجاد نموده است، با بهره گیری از توان تخصصی مهندسان کارآمد و تقویت زیرساختها، امکان انجام مانورهای تخصصی برای صنعت برق فراهم شده است.

او گفت: اقداماتی نظیر توسعه مناسب شبکه های برق، رینگ شبکه ها، بهسازی و نوسازی شبکه ها و اتوماسیون شبکه که با دوراندیشی مسئولان صنعت برق و بهره گیری از توان تخصصی نیروهای کارشناس این صنعت در محدوده شرکت توزیع نیروی برق شیراز طی چندین سال اخیر اجرایی شده، امکانی را فراهم نموده است که در زمان وقوع حوادث پیش بینی نشده، شاهد کمترین میزان تبعات باشیم.

زراعت پیشه با یادآوری اینکه خارج شدن یک ترانسفورماتور در ایستگاه 230 کیلوولت ملک مکان شیراز، اگر چند سال قبل حادث می شد، قطعا بخشی از محدوده شرکت توزیع نیروی برق شیراز شامل این کلانشهر و بعضی شهرهای اطراف را با مشکل جدی روبرو می کرد، شرایط عادی بعد از چنین مسئله ای را نشان دهنده دوراندیشی مدیران صنعت برق از گذشته تا به امروز دانست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه بعد از وقوع حادثه ایستگاه ملک مکان، بخشی از ظرفیت انتقال انرژی برق از دست رفت، گفت: با توجه به زمان بر بودن اجرای راهکارهای برطرف مشکل در این حادثه، بهترین اقدام ها، از یک طرف استفاده از ظرفیت های موجود شبکه برای تامین برق مورد احتیاج و از طرف دیگر مدیریت مصرف و کاهش بار توسط مشترکین محترم، بود که هر 2 اجرایی شد.

زراعت پیشه ضمن تاکید براینکه قرار داشتن در فصل تابستان و پیک بار شبکه، ابعاد موضوع را بزرگتر و اهمیت آن را دوچندان نموده است، گفت: خوشبختانه امروز شرکت توزیع نیروی برق شیراز پیروز شد از یک آزمون مهم سربلند خارج گردد و با کمترین میزان خاموشی اعمال شده، حادثه را مدیریت کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه همراهی مشترکان در مدیریت مصرف در کنار اقدامات فنی و تخصصی و مدیریتی اجرا شده از گذشته تا به امروز، بسیار تاثیرگذار بوده است گفت: طی روزهای گذشته، با انجام حجم زیادی از مانور شبکه پیروز به تامین برق مورد احتیاج شده ایم.

زراعت پیشه با تاکید بر لزوم تداوم مدیریت مصرف انرژی برق از سوی مشترکان، گفت: کوشش همکاران شرکت برق منطقه ای برای جایگزین کردن ترانسفورماتور آسیب دیده، ادامه دارد و امیدواریم در کوتاهترین زمان ممکن این اقدام عملیاتی گردد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با تاکید براینکه شهروندان اخبار و اطلاعات مورد احتیاج خود را به وسیله منابع و رسانه های رسمی یا سایت شرکتهای تابعه صنعت برق پیگیری نمایند، گفت: بی توجهی به شایعات که با هدف ایجاد ناامیدی دامن زده می گردد و تداوم همکاری در زمینه مدیریت مصرف، عبور از این مشکل را با پیروزیت کامل امکان پذیر خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تبعات حادثه ایستگاه برق ملک مکان شیراز مدیریت شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبعات حادثه ایستگاه برق ملک مکان شیراز مدیریت شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید