اخظار کره شمالی به آمریکا

به گزارش وبلاگ آرمان، کره شمالی از آمریکا خواست تا انتها مهلت ضرب الاجل عاقلانه عمل کند.

اخظار کره شمالی به آمریکا

کره شمالی امروز (پنجشنبه) مقامات آمریکایی را به حفظ دشمنی با پیونگ یانگ به رغم رابطه ویژه میان کیم جونگ اون و رئیس جمهوری آمریکا متهم کرده و از واشنگتن خواست که تا انتها سال عاقلانه عمل کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بیانیه صادر شده توسط کیم کی گوان، مشاور وزارت امور خارجه کره شمالی به وضوح به مهلت انتها سال تعیین شده توسط کیم جونگ اون، رهبر پیونگ یانگ اشاره دارد تا دولت ترامپ شرایط قابل قبول متقابلی برای معامله با هدف نجات دیپلماسی آن ها ارائه دهد.

کیم کی گوان در این بیانیه گفت: بر خلاف قضاوت سیاسی و قصد رئیس جمهوری ترامپ، محافل سیاسی واشنگتن و سیاستگذاران جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) در دولت ایالات متحده، بدون هیچ دلیلی گرفتار ذهنیت جنگ سرد و پیش داوری ایدئولوژیک علیه جمهوری دموکراتیک خلق کره هستند. می خواهیم ببینیم که ایالات متحده آمریکا تا انتها سال چقدر عاقلانه برخورد خواهد کرد.

مذاکرات هسته ای واشنگتن و پیونگ یانگ پس از فروپاشی اجلاس ماه فوریه بین کیم جونگ اون و ترامپ از بین رفت؛ جایی که طرف آمریکایی خواسته کره شمالی برای رفع تحریم های گسترده در ازای توافق تدریجی در راستای تسلیم شدن نسبی توان هسته ای این کشور را رد کرد.

از آن زمان کره شمالی یک سری آزمایش های موشکی کوتاه برد انجام داده و در همین حال کیم جونگ اون گفته است تا انتها سال صبر خواهد کرد تا ایالات متحده تصمیم شجاعانه ای بگیرد. اوایل ماه جاری واشنگتن و پیونگ یانگ گفت وگو در سطح کاری را در سوئد از سر گرفتند، اما این نشست به دلیل اینکه از سوی کره شمالی بیزارکننده توصیف شد و آمریکایی ها به حفظ موضع و نگرش قدیمی متهم شدند، راه به جایی نبرد.

کیم کی گوان گفت: کیم جونگ اون روابط خود با ترامپ را ویژه می داند و این اعتماد بین رهبران هنوز دست نخورده باقی مانده است. صمیمانه امیدوارم که یک نیروی محرکه برای غلبه بر همه موانع بین جمهوری دموکراتیک خلق کره و ایالات متحده و پیشبرد روابط دوجانبه در جهت بهتر، براساس روابط نزدیک فراهم شود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اخظار کره شمالی به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخظار کره شمالی به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید