آیا هر نوع تنگی نفس نشانه ابتلا به کروناست؟

به گزارش وبلاگ آرمان، فارس/ متخصص مغز و اعصاب گفت: تنگی نفس هایی که به صورت حمله های ناگهانی باشد؛ به طوری که فروکش نموده و دوباره پس از مدتی به وجود می آید، ناشی از اضطراب و استرس است و به ویروس کرونا ربطی ندارد.

آیا هر نوع تنگی نفس نشانه ابتلا به کروناست؟

حسین آقا میری، فوق تخصص مغز و اعصاب و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه اضطراب و استرس در شرایط بحرانی امری طبیعی است، اظهار کرد: از زمان شیوع پاندمی ویروس کرونا افراد زیادی با علائم شدید تنگی نفس به مراکز درمانی با تصور این که به کرونا مبتلا شده اند مراجعه می نمایند.

وی با بیان اینکه تنگی نفس علل مختلف دارد، اضافه کرد: تنگی نفس می تواند به دلیل ابتلا به بیماری های ویروسی نظیر کرونا باشد و یا به دنبال استرس ناشی از ابتلا به بیماری ایجاد گردد.

این فلوشیپ درمان سکته های مغزی شرح داد: تنگی نفس ناشی از کرونا، دائمی است و با فعالیت بیشتر می گردد و علائم همراه با این تنگی نفس تب، سرفه های خشک و درد بدن است.

آقا میری با بیان اینکه تب از علائم کروناست، اعلام کرد: این موضوع که فردی دچار تب می گردد و یا احساس گرما یا داغی شدید در بدن دارد، کاملا متفاوت است.

وی اضافه کرد: بالا رفتن تب صرفا به معنای بالا بودن درجه حرارت بدن است که باید با دماسنج تشخیص داده گردد؛ بنابراین مردم هر گُرگرفتگی یا احساس داغی را به منزله ابتلا به کرونا یا بالا رفتن دمای بدن تلقی ننمایند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید نمود: تنگی نفس در افرادی که این روزها استرس های شدید ناشی از ابتلا به کرونا را تجربه می نمایند یا پیش از این نیز به این بیماری دچار بوده اند، با انجام فعالیت ذهنی و جسمی بهتر می گردد؛ در حالی که در افراد مبتلا به ویروس کرونا با فعالیت و یا حتی راه رفتن، این تنگی نفس هر لحظه بیشتر می گردد.

آقا میری گفت: تنگی نفس هایی که به صورت حمله های ناگهانی باشد؛ به طوری که فروکش نموده و دوباره پس از مدتی به وجود می آید، به احتمال زیاد ناشی از اضطراب و استرس است و به ویروس کرونا ربطی ندارد.

این متخصص مغز و اعصاب به افرادی که دچار علائم اصلی کرونا یعنی تب، تنگی نفس مداوم با سرفه های خشک شدید، می شوند توصیه کرد: با شماره 4030 تماس گرفته و به توصیه ها توجه نمایند و در صورت بیشتر شدن علائم با رعایت اصول بهداشتی و ایمنی به بیمارستان مراجعه نموده و مورد درمان قرار بگیرند.

منبع: همگردی

به "آیا هر نوع تنگی نفس نشانه ابتلا به کروناست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا هر نوع تنگی نفس نشانه ابتلا به کروناست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید